[ATB] Technika Koparki kołoweHitachi

Największa koparka Hitachi z serii Zaxis-7

Data publikacji:
Największa koparka Hitachi z serii Zaxis-7

Firma Hitachi wprowadza do swojej oferty największy model w nowej gamie koparek kołowych Zaxis-7, który zapewnia wyjątkową wszechstronność w szerokim zakresie zastosowań, a z dedykowanym osprzętem gwarantuje ponadto bardzo wysoką wydajność pracy. Koparka ZX220W-7, za sprawą dostępnych funkcji, zwiększa także rentowność, komfort i bezpieczeństwo pracy bez zbędnych przestojów.

Koszty użytkowania nowej koparki marki Hitachi zostały znacznie zredukowane poprzez zastosowanie oszczędnego silnika spełniającego wymagania europejskiej normy emisji spalin Stage V oraz unikalnego w branży układu hydraulicznego HIOS III. Do dyspozycji operatora jest dodatkowo nowy wskaźnik ECO, który na bieżąco pozwala kontrolować zużycie paliwa. 

Szeroka gama osprzętu czyni z koparki ZX220W-7, maszynę bardzo uniwersalną. Hitachi oferuje np. obrotowo-uchylne łyżki, młoty lub chwytaki sortujące. Narzędzia można szybko i łatwo wymieniać za pomocą ulepszonego systemu mocowania osprzętu, a do transportu przewidziano opcjonalny pakiet wsparcia przyczepy.

Przeprojektowana kabina i nowoczesny system zarządzania

Kabina operatora w nowej wersji koparki została przeprojektowana w taki sposób, aby zapewnić idealne środowisko pracy. Nacisk położono na przestronne wnętrze oraz komfort z niskim poziomem hałasu i zmniejszonym poziomem przenoszonych wibracji w porównaniu do poprzedniej generacji.

Ergonomię pracy poprawia znacząco system synchronizacji ruchu fotela operatora i konsoli sterującej, wygodny dostęp do dżojstików, ekranu, a także rozwiązania takie jak automatyczna skrzynia biegów, tempomat oraz opcjonalny system kontroli jazdy, który tłumi wibracje z przedniego osprzętu. Co równie ważne, kabina zapewnia doskonały widok na obszar roboczy, jednocześnie chroniąc operatorów i maszynę przed potencjalnymi zagrożeniami.

Widoczność, a tym samym bezpieczeństwo pracy, dodatkowo poprawiają zainstalowane kamery kątowe dające obraz „z lotu ptaka” w zakresie 270°. Operator koparki ma tutaj możliwość wyboru spośród sześciu opcji obrazu na monitorze, aby zobaczyć najbliższe otoczenie pracy. Wyposażenie koparki obejmuje również system oświetlenia LED oraz większe lusterka z opcją podgrzewania.

Hitachi udostępnia w swoich maszynach system zdalnego monitorowania, przeznaczony do kontroli floty posiadanych maszyn. Zawiera on moduły Owner’s Site oraz ConSite, które na bieżąco przesyłają dane operacyjne przez GPRS lub satelitę z koparki do sieci Global e-Service. Moduł ConSite tworzy miesięczne raporty z pracy maszyny, wysyłane w emailu, natomiast aplikacja ConSite Pocket wyświetla alerty w czasie rzeczywistym o wszelkich potencjalnych problemach. Niezbędne aktualizacje oprogramowania mogą być przeprowadzane zdalnie przez dilerów za pośrednictwem funkcji ConSite Air.

Z myślą o trwałości

Trwałość i jakość prezentowana koparka Hitachi zawdzięcza między innymi wytrzymałej konstrukcji z jednoczęściowym podwoziem i ulepszoną hydrauliką podpór. Producent oferuje również swoim klientom zdalne narzędzie diagnostyczne, które stale monitoruje stan techniczny maszyny, a dzięki specjalnym czujnikom także jakość oleju silnikowego i hydraulicznego. W ten sposób z wyprzedzeniem planuje niezbędną konserwację i zapobiega nieprzewidzianym przestojom w pracy.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.