[ATB] Nowości

Nowa generacja minikoparek Yanmar ViO17

Data publikacji:

Do oferty Yanmar Compact Equipment dołącza nowa generacja cieszącej się znakomitą renomą minikoparki ViO17 Zero Tail. Ten kompaktowy, wszechstronny i niezawodny model wyznacza w swojej klasie standardy wydajności oraz produktywności i jest idealny podczas kształtowania krajobrazu lub w pracach miejskich.

    Nowa generacja minikoparki Yanmar ViO17

Napęd koparki ViO17 stanowi 3-cylindrowy firmowy silnik serii TNV z bezpośrednim wtryskiem paliwa, zgodny z obowiązującą normą emisji spalin Stage V. Jednostka ta zapewnia wymaganą moc i wydajność w pracy, a jednocześnie charakteryzuje się niską emisją i zmniejszonym zużyciem paliwa. Masa transportowa prezentowanej koparki wynosi zaledwie 1695 kg, dzięki czemu maszynę tę można łatwo transportować wraz z łyżkami lub lekkim narzędziem roboczym na standardowej przyczepie.

Duże możliwości kompaktowej koparki

Model ViO17 pomimo niewielkich gabarytów ma sporo do zaoferowania. Górna rama obraca się w obrębie rozstawu gąsienic, operatorzy skorzystają również z bardzo krótkiego promienia skrętu z przodu i z tyłu. Aby poprawić zasięg roboczy, można wybrać opcję długiego ramienia do kopania, a dla zwiększenia stabilności nawet w najtrudniejszym terenie można wybrać dodatkową przeciwwagę o masie 83 kg, która w połączeniu z kompaktowym, zmiennym w zakresie 955-1280 mm podwoziem koparki daje wiodące w swojej klasie wyniki.

Parametry robocze koparki przedstawiają się równie ciekawie - siła kopania 9,6/16,1 kN (krótkie ramię/łyżka), siła uciągu 16,9 kN (pierwsza prędkość) i dwie prędkości jazdy - 2,1 lub 4,3 km/h. Duże możliwości koparki ViO17 są zasługą wyjątkowo wydajnego układu hydraulicznego ViPPS, który współpracuje z podwójną pompą tłokową o zmiennym wydatku i pompą zębatą. W ten sposób układ roboczy uzyskuje maksymalny przepływ hydrauliczny 48,4 l/min i ciśnienie 210 barów. Standardowy trzeci, jak i czwarty będący w opcji, przewód hydrauliczny jest wyposażony w sterowanie proporcjonalne i może być zaopatrzony w potencjometr gwarantujący płynną i prostą obsługę.

Wygodna i praktyczna kabina

Kabina operatora z certyfikatami ROPS, TOPS i FOPS zapewnia widoczność w zakresie 360˚. Jest ergonomicznie zaprojektowana i wyposażona w pełni regulowany amortyzowany fotel, intuicyjnie rozmieszczone dżojstiki. Duże opcjonalne pedały jazdy dodatkowo poprawiają komfort, a trzy rolki ramy dolnych gąsienic zapewniają bardzo płynną jazdę.

Dostęp do głównych podzespołów w komorze silnika jest możliwy z poziomu maski, zdejmowane panele boczne ułatwiają prowadzenie niezbędnych czynności serwisowych. Do tego wszystkiego Yanmar oferuje jeszcze szeroką gamę opcjonalnych dodatków i osprzętu montowanego fabrycznie - od szybkozłączy mechanicznych i hydraulicznych po łyżki do kopania, skarpowania, zrywaki oraz kruszarki.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.