[ATB] Nowości

Nowa seria kompaktowych ładowarek Liebherr

Data publikacji:

Firma Liebherr zmodernizowała swoje kompaktowe ładowarki i jednocześnie rozszerzyła ofertę serii o model L 504.  Maszyny te wyposażono w liczne innowacyjne rozwiązania. Uwagę zwraca np. przeprojektowana konstrukcja kabiny z jeszcze większą ilością szyb dla optymalnej widoczności, a także opcjonalnie dostępna wersja Speeder i ramiona do wysokiego podnoszenia.

    Nowa seria kompaktowych ładowarek Liebherr

Prezentowana seria ładowarek obejmuje łącznie trzy modele, w tym zupełnie nowy 504 o mocy 46 KM, który nie tylko posiada cechy większych ładowarek kołowych Liebherr, ale jednocześnie zapewnia doskonały stosunek jakości do ceny. Wersja L 506 umocniła swoją i tak już silną pozycję na rynku i podobnie jak w przypadku L 504, jej wysokość nie przekracza 2,5 m, co ułatwia transport na przyczepie. Ładowarka L 508 stała się natomiast większa i szersza, a jej potężny napęd jezdny i duży ciężar wywracający spotkały się z uznaniem klientów. Modele L 506 i L  508 o mocy maksymalnej 64 KM są ponadto dostępne w wersji Speeder, w której mogą osiągnąć prędkość maksymalną 30 km/h.

Inteligentne rozwiązania dla ramion unoszących

Wszechstronność zastosowań wynika z możliwości stosowania szerokiej gamy dodatkowego osprzętu. Nowe ładowarki mają solidne ramiona podnoszące z kinematyką typu Z, Liebherr zoptymalizował również prowadzenie równoległe, aby zapewnić bezpieczną i bardziej precyzyjną pracę. Opcjonalnie dla modeli L 506 i L 508 można zamówić rozszerzoną wersję ramion podnośnika o większym zasięgu. Dzięki temu rozwiązaniu kompaktowe ładowarki mogą obsługiwać również wyższe pojazdy transportowe.
Liebherr oferuje także w pełni automatyczny system szybkozłączy Likufix, który za naciśnięciem przycisku umożliwia operatorowi maszyny zmianę między mechanicznymi i hydraulicznymi narzędziami roboczymi z poziomu kabiny. W ten sposób oszczędza się czas i minimalizuje ryzyko wypadków podczas zmiany sprzętu.

Funkcjonalny design i nowo zaprojektowana kabina 

Kompaktowe ładowarki Liebherr wyróżniają się nowoczesną i funkcjonalną konstrukcją, gdzie profil maski silnika i ramiona podnoszące o zwężającym się kształcie nie ograniczają pola widzenia kierowcy na obszar roboczy. Kompaktowa konstrukcja ładowarki z nisko położonym środkiem ciężkości zapewnia optymalny rozkład masy, czego rezultatem jest wysoka stabilność i bezpieczna, wygodna obsługa.

Kabina operatora ma bardzo duże przeszklenia i zapewnia idealną widoczność we wszystkich kierunkach, a w szczególności na mocowania i obszar przegubu. Opcjonalnie dostępna jest też kamera cofania, co gwarantuje jeszcze większe bezpieczeństwo poruszania się w terenie. Kolejne usprawnienia obejmują sprawdzoną dźwignię sterującą z opcjonalnym minijoystickiem do sterowania dodatkowymi funkcjami hydraulicznymi, regulowany wyświetlacz na słupku A oraz inne detale, takie jak przejrzyście rozmieszczone elementy obsługi czy praktyczne schowki, zwiększające komfort prac.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.