[ATB] Nowości

Nowe modele Avant serii 600

Data publikacji:

Avant Tecno wprowadza do swojej oferty dwa nowe modele ładowarek z popularnej serii 600. Wersje Avant 645i i 650i to według zapewnień producenta najmocniejsze maszyny w swojej klasie wielkości na świecie, a dzięki niskiej masie własnej (1620 oraz 1630 kg) są łatwe w transporcie i delikatne podczas pracy na nawierzchniach darniowych. Produkcja nowych modeli ładowarek Avant 645i i 650i rozpocznie się jesienią 2022 r.

    Nowe modele Avant serii 600

Znaczącą zmianą w prezentowanych ładowarkach jest nowy,  czterocylindrowy silnik wysokoprężny Kubota o mocy 33 kW/44 KM z systemem bezpośredniego wtrysku paliwa Common Rail, który zapewnia dużą moc i wysoki moment obrotowy potrzebne do prac, które wymagają dużej siły pociągowej i/lub wymagają dużej prędkości. Jednostka napędowa wyposażona jest przy tym w katalizator utleniający i filtr cząstek stałych, dzięki czemu spełnia wymagania europejskiej normy emisji spalin Stage V.

Cechą wyróżniającą ładowarki Avant z serii 600 jest też przekładnia hydrostatyczna z hydraulicznym silnikiem napędowym na każdym kole. Model Avant 645i jest wyposażony w 1-biegowe silniki, a maksymalna prędkość jazdy wynosi tutaj 13 km/h, natomiast wersja 650i posiada 2-biegowe silniki i oferuje maksymalną prędkość jazdy 25 km/h. Wydajną pracę gwarantuje również sprawdzony, przegubowy układ kierowniczy, a nisko położony środek ciężkości ładowarki wraz ze sztywnym przegubem sprawia, że maszyna nie kołysze się na boki, ma większą stabilność i posiada większe obciążenie wywracające.

Najwyższa wydajność hydrauliki i szeroki wybór dodatkowego osprzętu

Standardem w nowych modelach jest charakterystyczny dla Avantów teleskopowy wysięgnik z długością teleskopu 60 cm. Oferowana wysokość podnoszenia wynosi maksymalnie 2,84 m do sworznia zawiasu płyty sprzęgającej mocowania. W sytuacjach gdy wysięgnik jest podnoszony i opuszczany, hydrauliczny system samopoziomowania automatycznie utrzymuje ładunek w pozycji poziomej.

Maksymalny przepływ oleju w układzie dla dodatkowej hydrauliki wynosi 75 l/min, co jest znakomitym wynikiem dla ładowarek w tej klasie wielkości. Co równie ważne, ładowarki 645i i 650i to maszyny bardzo uniwersalne i mogą obsługiwać prawie każdy hydrauliczny osprzęt Avanta, a jest z czego wybierać.

Dla serii 600 dostępnych jest bowiem do wyboru ponad 200 różnych osprzętów. Montaż jest przy tym maksymalnie uproszczony dzięki specjalnej płytce szybkiego mocowania, dostępna jest również hydrauliczna szybka blokada sworzni blokujących, a węże hydrauliczne osprzętu są wygodnie podłączone do wielozłącza.

Wygodna kabina operatora

Nowe ładowarki z serii 600 są standardowo wyposażone w certyfikowaną otwartą kabinę ROPS/FOPS. Opcjonalnie można jednak wybrać kabinę typu L oraz najnowsze rozwiązanie, jakim jest wersja GT z najwyższym poziomem izolacji akustycznej i przeciwwibracyjnej. Ergonomiczna kabina GT posiada też wydajne ogrzewanie i wentylację, system klimatyzacji, a jej duże przeszklone okna zapewniają operatorowi optymalny widok na obszar roboczy.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.