[ATB] Technika JCB budowlane

Nowe nabytki Ramirentu

Data publikacji:
koparki kołowe Hydradig 110 W

Spółka Ramirent, renomowana firma zajmująca się wynajmem maszyn i urządzeń budowlanych, sukcesywnie modernizuje swój park maszynowy. Ostatnimi „zdobyczami” w tym zakresie są maszyny ze znakiem JCB, dostarczone przez firmę Interhandler.

Do naszego partnera biznesowego Ramirent przekazaliśmy w lutym koparki kołowe Hydradig 110 W. To pierwsze ponad 10-tonowe koparki kołowe w ofercie tej wypożyczalni w Polsce. Jesteśmy dumni, że JCB otwiera nową kategorię w ofercie maszyn Ramirent. W tym miesiącu dostarczyliśmy kolejne minikoparki elektryczne, gdzie wspólnie z Ramirent jako pierwsi wdrożyliśmy elektryczne maszyny do segmentu rental.

Minikoparka elektryczna 19C-1E jest tegorocznym zdobywcą złotego medalu Targów Budma - Intermasz w Poznaniu. Cieszy nas fakt, że wspólnie troszczymy się o innowacyjność, środowisko i zeroemisyjność - komentuje Tomasz Wegner, dyrektor handlowy firmy Interhandler.

Hydradig i elektryk

Spójrzmy zatem nieco bliżej na przekazane do firmy Ramirent maszyny JCB. Koparkę kołową Hydradig 110 W napędza silnik T4F EcoMAX o mocy 81 kW/109 KM, z funkcją automatycznej redukcji obrotów do biegu jałowego, zapewniający maksymalny moment obrotowy 516 Nm (przy 1500 obr./min). W trybie drogowym maszyna może się poruszać z prędkością do 40 km/h, a w trybie roboczym - do 20 km/h. Hydradig to bez wątpienia wszechstronna maszyna, oferująca różne rodzaje ramion oraz wysięgników - monolityczne lub dwuelementowe.

W wariancie z wysięgnikiem dwuelementowym i ramieniem o długości 2,25 m maksymalna głębokość kopania wynosi 4,41 m, maksymalny zasięg na poziomie gruntu - ok. 7,78 m, zaś maksymalna wysokość załadunku - ok. 6,96 m. Siła odspajania na łyżce wynosi 60,2 kN, zaś na ramieniu - od 39 do 48,3 kN. Hydraulika robocza ma maksymalną wydajność 158,4 l/min. Koparkę Hydradig cechują również kompaktowe wymiary i doskonała widoczność we wszystkich kierunkach.

Operator bezpośrednio z fotela ma możliwość obserwacji wszystkich 4 kół oraz przestrzeni wokół maszyny na poziomie gruntu w odległości już 1 m. Maszyna ma także niewielki promień obrotu przedniej części nadwozia z wysięgnikiem, a zwłaszcza wyjątkowo krótki zwis tylny, który wynosi jedynie 12 cm. Manewry nie nastręczają też większych problemów, co jest zasługą układu jezdnego z 4 kołami skręcanymi w trzech trybach. Do tego jest jeszcze opcja kierowania odwróconego, która umożliwia zmianę tyłu maszyny na przód.

Jeśli zaś chodzi o minikoparkę 19C-1E, to maszyna o masie 1,9 t umożliwia całodniową pracę na tylko jednym ładowaniu. Minikoparka JCB zasilana jest 3 akumulatorami litowo-jonowymi o łącznej pojemności 312 Ah (15 kWh), opcjonalnie dostępne są również akumulatory o łącznej pojemności 20 kWh. Wysoka wydajność maszyny jest zasługą nowoczesnej instalacji 48 V, która zasila silnik elektryczny o wysokim momencie obrotowym oraz układu hydraulicznego marki Bosch Rexroth. Maksymalna głębokość kopania minikoparki JCB wynosi 2,57 m (przy ramienia o długości 1,1 m).

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.