[ATB] Aktualności

Odbicie na rynku indyjskim

Data publikacji:
Odbicie na rynku indyjskim

Sprzedaż maszyn budowlanych w Indiach wzrosła w ubiegłym roku o 12%, dzięki czemu rynek powrócił do poziomu sprzed pandemii w 2019 r. W br. i w roku 2023 spodziewany jest dalszy wzrost, który może przynieść nowy rekord sprzedaży maszyn budowlanych w Indiach.

Wśród typów maszyn o największym wolumenie sprzedaży na rynku indyjskim największy wzrost odnotowano w przypadku koparek gąsienicowych, żurawi samojezdnych i ładowarek kołowych. Wbrew ogólnemu trendowi rynkowemu, sprzedaż koparko-ładowarek spadła w ubiegłym roku o 2%, ale przy ponad 37 tys. sprzedanych maszyn segment ten był nadal największy w branży, odpowiadając za 45% sprzedaży w ujęciu jednostkowym.

Prognozy Off-Highway Research przewidują dalszy 11-procentowy wzrost w tym roku, a następnie 8-procentowy wzrost w 2023 r. Na rok 2024 zaplanowane są wybory powszechne w Indiach, a jak pokazuje historia, zakłócenia w ich trakcie zawsze prowadzą do spadku sprzedaży. Jednak w dłuższej perspektywie rynek indyjski będzie nadal rósł, a w 2025 r. sprzedaż po raz pierwszy przekroczy próg 100 tys. sztuk.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.