[ATB] Aktualności Palfinger

Partnerstwo Palfinger w zakresie systemów autonomicznych 

Data publikacji:
Partnerstwo Palfinger w zakresie systemów autonomicznych 

Firma Palfinger, austriacki producent hydraulicznych systemów podnoszenia, załadunku oraz żurawi, ogłosiła w ramach autonomicznego klastra operacyjnego (Autonomous Operation Cluster AOC) współpracę z firmami Ammann, Prinoth, Rosenbauer i TTControl. Celem tego działania jest wspólne opracowanie kluczowych technologii do zastosowań poza drogami publicznymi, opartych na technologii informatycznej z cyfrowym przetwarzaniem obrazu wraz z zastosowaniem sztucznej inteligencji.

W obecnych czasach największym wyzwaniem dla firm technologicznych jest tworzenie inteligentnych rozwiązań dla trudnych operacji terenowych, do jakich zalicza się np. akcje gaśnicze lub odśnieżanie. Współpraca firmy Palfinger i jej partnerów w ramach AOC ma na celu opracowanie zaawansowanych technologii, wspierających pracę operatorów maszyn w trudnych warunkach, zwiększających efektywność ich pracy oraz podnoszących poziom bezpieczeństwa.

Nowa grupa operacyjna AOC zajmie się tworzeniem inteligentnych, autonomicznych rozwiązań, które znajdą zastosowanie podczas działań w trudnym terenie np. podczas budowy nowych dróg. Rozwiązania te oparte zostaną na sztucznej inteligencji oraz technikach cyfrowego przetwarzania obrazu, w których komputery będą realizowały swoje zadania na podstawie samodzielnego pozyskania, przetwarzania i analizowania obrazów cyfrowych.

Przejdź do technologii cyfrowej 

Palfinger działa zgodnie ze swoimi dwiema zasadami „Go for Solutions” oraz „Go Digital” i sukcesywnie rozwija model biznesowy dla platform cyfrowych. Współpraca z partnerami w AOC pozwoli wykorzystać synergię w zaawansowanym środowisku programistycznym dla opracowywania inteligentnych rozwiązań przydatnych także w maszynach do podnoszenia. Głównym założycielem klastra AOC jest firma technologiczna TTControl, która jest wiodącym dostawcą w dziedzinie systemów kontroli bezpieczeństwa oraz łączności, a także rozwiązań IoT dla maszyn mobilnych i pojazdów terenowych.

Roberto Ferrari, wiceprezes ds. usług i operacji w TTControl zapowiedział, że jego firma chętnie wesprze to przełomowe przedsięwzięcie swoją zaawansowaną wiedzą na temat architektur elektronicznych oraz doświadczeniem w zakresie obrazowania cyfrowego i sztucznej inteligencji. TTControl wraz z firmą Palfinger ściśle łączą wspólne założenia w zakresie zwiększania niezawodności, komfortu i bezpieczeństwa.

Wspólnymi siłami będzie można wejść w nową generację automatyzacji i autonomii w branży maszyn mobilnych i pozadrogowych. Już w 2022 roku, partnerzy wspólnie zdefiniują rozwiązania technologiczne i opracują pierwsze prototypy, a w kolejnych latach będą następowały praktyczne wdrożenia tych rozwiązań.
 

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.