[ATB] Aktualności

Pierwsza na świecie w pełni elektryczna kompaktowa ładowarka gąsienicowa Bobcat T7X

Data publikacji:

Firma Bobcat podczas niedawno zakończonych targów CES 2022 w światowym centrum hazardu, czyli w amerykańskim Las Vegas, zaprezentowała nową, w pełni elektryczną kompaktową ładowarkę gąsienicową T7X. Pierwsza maszyna tego typu całkowicie „na prąd” uhonorowana została dwiema nagrodami w dziedzinie innowacji, w kategoriach „Inteligencja pojazdów i transport” oraz „Inteligentne miasta”.

    Elektryczna kompaktowa ładowarka gąsienicowa Bobcat T7X

Kompaktowa ładowarka gąsienicowa Bobcat T7X jest napędzana wydajnym akumulatorem litowo-jonowym firmy Green Machine Equipment o mocy 62 kW. W zależności od zastosowań każde naładowanie starcza na codzienną eksploatację z wykorzystaniem inteligentnych trybów pracy do 4 h pracy ciągłej lub na cały dzień pracy z przerwami. Inteligentny system zarządzania mocą wykrywa zwiększenie obciążenia, a także automatycznie ogranicza zużywaną moc, kiedy nie jest potrzebna, co ogranicza całkowite zużycie energii i wydłuża czas pracy maszyny.

Elementy od podstaw

W nowości firmy Bobcat klasyczny hydrauliczny zespół roboczy został zastąpiony przez zaprojektowany od podstaw elektryczny układ napędowy, składający się z elektrycznych siłowników i silników elektrycznych. Oznacza to praktyczny brak obwodów cieczy - ładowarka Bobcat T7X wykorzystuje niespełna 1 l chłodziwa (bez negatywnego wpływu na środowisko), podczas gdy w jej odpowiedniku spalinowym jest to aż ok. 216 l cieczy. Należy podkreślić, iż całkowicie elektryczna platforma zapewnia niemal natychmiastową moc i maksymalny moment obrotowy przy każdej prędkości roboczej.

Model T7X oznacza nie tylko zerową emisję spalin, ale również niższy poziom hałasu i drgań, przez co bardzo dobrze nadaje się do pracy wewnątrz pomieszczeń. Te cechy poprawiają rzecz jasna także znacznie komfort pracy oraz bezpieczeństwo operatora. Jednocześnie, według producenta, zastosowanie pełnej elektryki może znacząco obniżyć koszty dziennej eksploatacji, gdy uwzględni się zmniejszenie rocznych kosztów konserwacji oraz eliminację oleju napędowego, oleju silnikowego, płynów do układu wydechowego oraz części hydraulicznych.

Model Bobcat T7X opracowano początkowo tylko z myślą o rynku północnoamerykańskim, ale planowane są testy wewnętrzne i gromadzenie opinii klientów w celu określenia potencjału sprzedaży w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

– T7X została zaprojektowana na rynek północnoamerykański, ale odpowiada oczekiwaniom rynków na całym świecie. W tym roku planujemy przeprowadzić testy wewnętrzne i zbierać opinie klientów w różnych krajach regionu, aby lepiej zrozumieć potrzeby klientów na tym rynku przed podjęciem komercyjnych decyzji

– skomentował Vijay Nerva, prezes innowacji w Doosan Bobcat EMEA.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.