[ATB] Technika

Podnośniki i manipulatory do szyb UpLifter

Data publikacji:

Firma Uplifter oferuje sprzedaż, wynajem oraz leasing miniżurawi, manipulatorów do szyb oraz wielu innych maszyn i urządzeń budowlanych. Klientami firmy są zarówno firmy świadczące usługi budowlane, jak i producenci np. stolarki okiennej. Dodatkowo Uplifter Polska zapewnia wsparcie posprzedażowe i serwis urządzeń. 

    Podnośniki i manipulatory do szyb UpLifter

Montaż stolarki okiennej jest o wiele prostszy, gdy dysponuje się odpowiednim sprzętem. Ze względu na niekiedy znaczny ciężar okien/szyb, wysokość operacyjną oraz konieczną precyzję działania manipulatory do szkła to właściwe rozwiązanie do takich zadań - mówi Maciej Sobczak - doradca techniczno-handlowy Uplifter Polska.

Jednym z popularniejszych modeli w ofercie Uplifter zostaje Glassworker GW 625-2 Highlifter. Ten niezawodny manipulator do szkła zapewnia maksymalny udźwig 625 kg, montaż pionowy 3,1/3,6 m oraz montaż pułapowy 3,6/4 m. Urządzenie posiada przy tym własną, jednostkę napędową oraz nowoczesne rozwiązania sterowania hydraulicznym napędem masztu i głowicy przyssawki. Podnośnik do szyb jest odpowiednio wyważony i jest przystosowany do pracy nawet w trudnych warunkach budowlanych. Szerokości manipulatora to tylko 830 mm, więc spokojnie mieści się on przez standardowy otwór drzwiowy.

Flagowy model do najtrudniejszych zadań

Do jeszcze bardziej wymagających zadań przeznaczony jest model Glassworker GW 1125, o maksymalnym udźwigu 1125 kg, wysokości podnoszenie do 4,55 m i maksymalnym zasięgu z przodu 2,32 m. W tej wersji urządzenie wyposażone jest w hydrauliczne podpory, które zwiększają udźwig przy montażu, głowicę z ssawką na adapterze, demontowaną bez użycia narzędzi, automatyczny system kontroli pracy oraz pilot zdalnego sterowania z wyświetlaczem LCD.

Ważną zaletą jest również, będący wyposażeniem opcjonalnym, specjalny czujnik laserowy, który skanuje podłoże i zapobiega wypadkom podczas pracy. Glassworker zatrzymuje się automatycznie po wykryciu ewentualnej przeszkody. Jest również przycisk bezpieczeństwa, który w awaryjnej sytuacji wyłącza całą maszynę.

Oprócz tego Uplifter Polska prowadzi sprzedaż i wynajem miniżurawi japońskiej firmy Maeda. Urządzenia te są bardzo uniwersalne, mogą być wykorzystywane do omawianego tutaj szklenia okien, ale także w rozwiązaniach w przemyśle do przenoszenia np. elementów hal stalowych itd. Kompaktowa budowa ułatwia instalację i użytkowanie sprzętu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.