Popularny teleskop Bobcata

Data publikacji:
Popularny teleskop Bobcata

Ładowarki należą do grupy maszyn, które są niezbędne na placu budowy. Wykorzystywane są powszechnie do załadunku/wyładunku, wykonywaniu robót ziemnych czy porządkowaniu terenu po zakończeniu inwestycji. Modele teleskopowe wyróżniają się przy tym sporym udźwigiem i dużą wysokością podnoszenia ładunków, co w połączeniu z możliwością wykorzystania dodatkowego osprzętu czyni je maszynami bardzo uniwersalnymi.

Ładowarka Bobcat T40.180SLP dzięki zastosowaniu kompaktowych stabilizatorów, poziomowania ramy i systemu pozycjonowania wysięgnika zapewniają większą wydajność, w tym 18 m wysokości podnoszenia i maksymalny udźwig 4000 kg.

Napęd ładowarki zapewnia 4-cylindrowy silnik Bobcat D34 o mocy 74 kW spełniający wymagania europejskiej normy spalin Stage V. Silnik ten wyposażony jest w filtr cząstek stałych DPF oraz katalizator DOC, co zapewnia mu wyjątkowo niski poziom emisji. W porównaniu z poprzednią generacją zapewnia przy tym 7% mniejsze zużycie paliwa i o 14% wyższy moment obrotowy przy niskich obrotach. Hydrostatyczny układ napędowy z elektroniczną regulacją pozwala na poruszanie się w trybach 2WS/4WS oraz jazdę na ukos. Oferuje też dwa zakresy prędkości, funkcję automatycznej zmiany biegów w warunkach dużego obciążenia, system zarządzania prędkością (SMS) oraz dynamiczne hamowanie i pedał pełzania. Przy standardowych oponach 400/80-24/20PR TM R4 prędkość poruszania się w „trybie żółwia” wynosi 8,5 km/h, a w „trybie zająca” 30 km/h. Układ hydrauliczny zasilany jest przez pompę zębatą z zaworem LS o wydajności 100 l/min. W trybie pracy ECO pozwala zachować wysoką wydajność bez wykorzystywania pełnej mocy silnika. Jest to więc ekonomiczna funkcja i idealny tryb do regularnych prac przeładunkowych. 

Kabina operatora zgodna ze standardami ROPS i FOPS zapewnia doskonałą widoczność oraz dużą ilość miejsca wewnątrz nawet dla wysokich osób. W standardzie są tutaj: elektro-proporcjonalny dżojstik do wszystkich ruchów wysięgnika, podświetlone i logicznie rozmieszczone przyciski, regulowana kierownica, uproszczony wyświetlacz oraz system Fast Connect do łatwej wymiany osprzętu hydraulicznego. Operator ładowarki ma także cały czas dostęp do podstawowych informacji takich jak godziny pracy, prędkość jazdy lub prędkość obrotowa silnika, kąt wysięgnika, kąt poziomowania ramy, ustawienie przepływu w dodatkowym układzie hydraulicznym i wiele innych.

Światła robocze są umieszczone na górze kabiny - 2 z przodu i 1 z tyłu. Dla swoich ładowarek, firma Bobcat oferuje także dodatkowy osprzęt taki jak: uniwersalna łyżka, widelec do palet, platforma operatora, czy też chwytak. Homologowane ucho do podnoszenia jest przyspawane do głowicy wysięgnika i umożliwia podnoszenie ładunku o maksymalnej masie 3 t, bez konieczności montowania dodatkowego osprzętu.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.