[ATB] Aktualności

Premier Johnson otwiera nową fabrykę JCB

Data publikacji:

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson oficjalnie otworzył najnowszą fabrykę JCB w Indiach. To znak, iż firma wzmacnia swoją globalną zdolność produkcyjną.

    Premier Johnson otwiera nową fabrykę JCB

Firma JCB rozpoczęła produkcję w Indiach w 1979 r. i jest obecnie wiodącym producentem sprzętu budowlanego w tym kraju. Dzisiaj JCB ma 6 fabryk w Indiach, w takich miejscach jak Jaipur i Pune. Najnowsza fabryka brytyjskiego koncernu w Indiach - wybudowana kosztem 100 mln funtów - będzie produkowała części dla zaspokojenia potrzeb globalnych linii produkcyjnych. Zakład znajduje się w Vadodara w pobliżu miasta portowego Surat na zachodnim wybrzeżu Indii.

– W pierwszym roku pełnej produkcji JCB India wyprodukowała zaledwie 39 maszyn, a do przyszłego roku wyprodukuje ich łącznie pół miliona. Ten kraj jest teraz główną potęgą inżynieryjną, a obecność tutaj przekształciła naszą działalność. To był wspaniały sukces, z ogromnym potencjałem wzrostu. Taki postęp był możliwy tylko dzięki ciągłym inwestycjom, a otwarcie naszego nowego zakładu w Gujarat jest ważnym krokiem w rozwoju naszej działalności tutaj i na całym świecie

– skomentował Lord Bamford, prezes JCB.

– Ten nowy zakład stworzy około 1200 bezpośrednich miejsc pracy po ukończeniu budowy i kolejne tysiące w łańcuchu dostaw. Będzie on również punktem odniesienia w branży pod względem różnorodności płci i nowoczesnych technologii cięcia laserowego, spawania i obróbki skrawaniem. Vadodara jest strategiczną lokalizacją dla JCB India, biorąc pod uwagę jej bliskość portów oraz dostępność surowców i wykwalifikowanych talentów – uzupełnił Deepak Shetty, dyrektor generalny JCB India.

Indie są największym rynkiem zbytu JCB począwszy od 2007 r., a co druga maszyna budowlana sprzedawana obecnie w Indiach jest produkowana przez JCB.  Nowy zakład, który znajduje się na terenie o powierzchni ok. 19 ha, będzie w stanie przetworzyć 85 tys. ton stali rocznie. Nowy zakład będzie zakładem produkcyjnym zróżnicowanym pod względem płci, zatrudniającym 50% kobiet. JCB India stworzyła również w zakładzie centrum umiejętności, w którym młodzi profesjonaliści będą szkoleni do pracy na różnych stanowiskach w produkcji.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.