[ATB] Aktualności Yanmar budowlane

Produkcja silników Yanmar w nowej fabryce

Data publikacji:
Produkcja silników Yanmar w nowej fabryce

Firma Yanmar ogłosiła rozpoczęcie pracy w nowym zakładzie produkcji silników przemysłowych w stanie Tamil Nadu w Indiach. Nowy zakład będzie produkował 80 tys. sztuk przemysłowych silników wysokoprężnych o mocy od 15 do 37 kW (od 20 do 49,6 KM) rocznie, a jego zdolność produkcyjna ma docelowo wzrosnąć do 160 tys. sztuk.

Silniki będą dostarczane do Indii, ważnego rynku rolniczego, a także do Europy, Stanów Zjednoczonych, Azji i innych krajów, podała firma. Fabryka będzie najpierw produkować silniki dla ciągników marki Yanmar budowanych przez International Tractors, firmę, którą Yanmar jest zainteresowany od 2005 roku, a także dla innych producentów OEM z branży rolniczej i budowlanej.

Nowy zakład produkcyjny o powierzchni 23,7 tys. m² znajduje się na terenie o powierzchni 129,3 tys. m² w Origins Industrial Estate. W chwili rozpoczęcia działalności zakład będzie zatrudniał 130 pracowników.

– Od momentu powstania w listopadzie 2018 r. Yanmar Engine Manufacturing India pracuje nad rozpoczęciem działalności – powiedział dyrektor YEMI, Hajime Hirai. Nowy zakład będzie ważną bazą do rozszerzenia globalnej sprzedaży silników przemysłowych Yanmar w przyszłości.

Nowy zakład jest wyposażony w te same systemy produkcji i kontroli jakości, które są stosowane w Japonii, aby zapewnić wysoką jakość produkcji silników. Ponadto zainstalowano panele słoneczne o łącznej rocznej wydajności około 1,38 mln kWh, podała firma. Wraz z wykorzystaniem wody deszczowej i pasów zieleni zakład będzie wykorzystywał energię odnawialną w swojej działalności, co ma na celu znaczne zmniejszenie wpływu na środowisko.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.