[ATB] Aktualności cso sigma

Profesjonalne szkolenia operatorów z CSO Sigma

Data publikacji:
Profesjonalne szkolenia operatorów z CSO Sigma

Zajmująca się profesjonalnymi szkoleniami operatorów CSO Sigma z Kałuszyna na Mazowszu działa na rynku od 2011 r. Przedsiębiorstwo stawia na wysoką jakość szkoleń prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę instruktorów z wieloletnim doświadczeniem zdobywanym zarówno jako instruktorzy, jak i operatorzy maszyn budowlanych. 

Nasza baza znajduje się w Kałuszynie za Mińskiem Mazowieckim, gdzie na dzień dzisiejszy kończy się autostrada A2 w kierunku wschodnim. Mamy tam swoją główną siedzibę, w której znajdują się trzy sale wykładowe, hotel, a także małe zaplecze do zajęć praktycznych. Oczywiście mamy do dyspozycji dużą kopalnię, w której ćwiczymy z naszymi kursantami - kształcimy ich tam pod względem praktycznym – mówi Artur Krasny, właściciel Centrum Szkolenia Operatorów Sigma. 

W polu zainteresowania placówki mieszczą się operatorzy maszyn budowlanych i drogowych, choć ośrodek szkoli również kierowców i spawaczy.

– Do każdego z tych działów możemy przypisać inny rodzaj egzaminu. Krótko mówiąc, w przypadku operatorów maszyn do robót ziemnych i drogowych kurs kończy się egzaminem Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego, obecnie wchodzącego w skład Sieci Badawczej Łukasiewicz. Jeśli chodzi o operatorów wózków widłowych czy ładowarek teleskopowych, jest to oczywiście Urząd Dozoru Technicznego. Na tych dwóch grupach opiera się nasza główna działalność. Jest także WORD, jeśli chodzi o kierowców czy Instytut Spawalnictwa dla spawaczy

– wymienia właściciel ośrodka.

Na nowoczesnym sprzęcie

Przygotowana kadra to jedno, drugie zaś - testowy park maszynowy spełniający wymagania nowoczesnego placu budowy. – W naszym ośrodku nie sposób znaleźć maszyn w wieku powyżej 10 lat. Wiadomo, że nie da się mieć wszystkich maszyn nowych, ale w przypadku mniejszego sprzętu można z czystym sercem powiedzieć o nim, że jest jeszcze świeży. A są to maszyny Wacker Neuson, Komatsu czy Schäffer. Doświadczenie mówi nam, że jeśli postawimy kursantom nowe maszyny, maksymalnie trzyletnie, to ludzie wręcz lgną do nich, chcą je poznawać, chcą nimi pracować. A zatem z punktu widzenia firmy szkoleniowej jest to w pełni uzasadniona inwestycja, która ułatwia nam pozyskiwanie klientów, a także pokazywanie, jakie trendy obowiązują w najnowocześniejszych maszynach budowlanych – przekonuje Artur Krasny.

– W przypadku tych firm, o których wspomniałem, nasza współpraca nie ogranicza się do zakupu maszyn. Dobrym przykładem jest Wacker Neuson, od którego możemy liczyć również na rozmaite materiały dydaktyczne, jak np. kabinę po testach FOPS i ROPS

– dodaje.

Stawki do korekty

Działalność CSO Sigma cieszy się nieprzerwanie dużym zainteresowaniem, skoro ze szkoleń korzysta średnio 30-50 osób miesięcznie. Problemem są zaś niskie ceny szkoleń. – W przeciągu 10 lat cena ta spadła o 25-30%. Dzisiaj kurs podstawowy na maszynę budowlaną typu koparko-ładowarka to jest koszt około 1600 zł wraz z egzaminem oraz wydaniem uprawnień. Do tego dochodzi ewentualnie koszt badań lekarskich - 50-100 zł, w zależności od lekarza, które je wydaje. Koszty te są najczęściej finansowane przez pracodawców – zauważa Artur Krasny.

Czas na e-learning

W dobie pandemii naturalnym kierunkiem rozwoju działalności szkoleniowej jest budowa platformy e-learningowej z prawdziwego zdarzenia. – Myśleliśmy o tym od dawna, a COVID przyspieszył nasze działania w tym zakresie. Pracujemy nad tym rozwiązaniem od pół roku - chcemy, aby była to platforma spełniająca standardy XXI wieku.

Nasze kursy składają się z części teoretycznej i praktycznej, bez której - jak wiadomo - nie sposób się obejść. Chcemy jednak zrzeszyć wszystkie ośrodki szkoleniowe w Polsce, aby wprowadzić jeden standard szkoleń teoretycznych. Krótko mówiąc, uważam, że jest to dla wszystkich potrzebne – przekonuje właściciel CSO Sigma. – Mam nadzieję, że już latem 2022 r. cztery podstawowe szkolenia będą dostępne przez Internet – kończy.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.