Przeładunek przemysłowy i jego wyzwania z oponami BKT

Data publikacji:
Przeładunek przemysłowy i jego wyzwania z oponami BKT

Operacje logistyczne w przemyśle stanowią liczne wyzwania dla maszyn pracujących w tym środowisku, a zwłaszcza dla opon, które znajdują się na ich wyposażeniu. Transport i przeładunek towarów wymaga absolutnej stabilności, przyczepności, znacznego udźwigu i, co nie mniej ważne, wysokiego komfortu jazdy. Przede wszystkim jednak opony muszą gwarantować znaczną wytrzymałość i solidność. Zwłaszcza w przypadku operacji logistycznych wymiana opony z powodu uszkodzenia lub przebicia wymagałaby nie tylko nowych inwestycji, ale także spowodowałaby przestoje pojazdu, które wpływają na wydajność.

Ponadto w konstrukcji pojazdów przemysłowych, w tym wózków widłowych, dokonuje się szybki postęp i powstają produkty coraz bardziej zaawansowane technologicznie. Aby sprostać potrzebom i wyzwaniom stale rozwijającego się sektora, firma BKT angażuje się w projektowanie rozwiązań przemysłowych, które gwarantują użytkownikom najlepsze możliwe osiągi i są dostosowane do coraz bardziej zaawansowanych maszyn.

Z tego powodu indyjska marka opracowuje nowe mieszanki, które są wysoce odporne na przecięcia i rozerwania, a także mieszanki ultraciepłe, dzięki którym możliwy jest transport ciężkich ładunków, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wartości wskaźnika TKPH  (średni stosunek masy transportowanej przez maszynę do prędkości jazdy).
Sprawdzona seria Maglift

Wśród głównych gam opon zaprojektowanych przez BKT w celu poprawy osiągów nowoczesnych wózków widłowych z pewnością wyróżnia się linia Maglift, gwarantująca bardzo dobre osiągi w zakresie bezpieczeństwa i nośności, a jednocześnie zapewniająca optymalne rozłożenie ciężaru i stabilność.

Jest to wysoce odporna opona pełna, zaprojektowana tak, aby ograniczyć ryzyko niebezpiecznego poślizgu nawet w ekstremalnych warunkach, dzięki stalowym drutom wzmacniającym strukturę produktu. Opony Maglift charakteryzują się specjalną mieszanką, która sprawia, że są one szczególnie odporne na zużycie i przecięcia. Ponadto, w celu zapewnienia komfortu operatorom, w centralnej części przekroju opony wprowadzono bardziej miękką mieszankę, która zapewnia wysoki komfort jazdy.

Przechodząc „od ogółu do szczegółu” warto w tym momencie przybliżyć kilka modeli należących do tej serii opon. I tak Maglift Eco to opona wyposażona w stalowe druty wbudowane w stopkę, które zapewniają maksymalną trakcję i zapobiegają wszelkim poślizgom. Opona ta jest wykonana z dwóch warstw mieszanki gumowej i ma specjalny kształt oraz bardzo szerokie lamele, co gwarantuje wysoką stabilność i optymalne rozłożenie obciążenia.

Wśród jej charakterystycznych cech znajduje się również specjalna osłona obręczy, która chroni ją przed uszkodzeniami i wgnieceniami. Niskie opory toczenia i wysoka odporność na przegrzanie gwarantują przy tym maksymalną wydajność. Maglift Eco jest dostępna w wersji standardowej i „LIP” - ta ostatnia z asymetryczną stopką, co pozwala uniknąć konieczności dodawania kołnierzy.

Z kolei opona Maglift Premium została zaprojektowana z myślą o wózkach widłowych pracujących w najtrudniejszych warunkach i posiada bardzo głęboki bieżnik, który gwarantuje długą żywotność. Dzięki specjalnej konstrukcji bieżnika opona ta zapewnia operatorom niezawodną kontrolę nad kierownicą oraz bardzo dobrą trakcję do przodu i na boki. Centralne rowkowanie bieżnika zapewnia niskie opory toczenia. Również opona Maglift Premium dostępna jest w wersji standardowej i „LIP”.

Wytrzymałe opony Liftmax

Rozwiązaniem o szczególnie wysokich osiągach przeznaczonym do wózków widłowych jest również Liftmax LM 81 - opona o konstrukcji całkowicie stalowej, która gwarantuje maksymalną wytrzymałość i solidność karkasu oraz niskie opory toczenia, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji i dłuższy cykl życia opony. Liftmax LM 81 zapewnia odpowiedni komfort jazdy, zwłaszcza na długich trasach, co jest niezbędne w tego typu działalności, oraz znakomitą stabilność nawet przy dużych prędkościach.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.