[ATB] Technika

Rozwiązania szalunkowe dla budownictwa RMD Kwikform

Data publikacji:

Należąca do Grupy Altrad brytyjska firma RMD Kwikform dostarcza nowoczesne rozwiązania szalunkowe i podporowe dla światowego przemysłu budowlanego. Dzięki ugruntowanej działalności na całym świecie RMD Kwikform jest w stanie dostosować swoje usługi do potrzeb każdego klienta. Od ok. dwóch lat firma działa także na rynku polskim, oferując rozwiązania rusztowaniowe, deskowania, podporowe, jak również nietypowe np. do zabezpieczania wykopów.

    Rozwiązania szalunkowe dla budownictwa RMD Kwikform

RMD Kwikform specjalizuje się w rozwiązaniach przewidzianych na budowach związanych z głównie z infrastrukturą, gdzie ma wieloletnie doświadczenie i wypracowane procedury także z zakresu bezpieczeństwa pracy. Nie zajmuje się natomiast rozwiązaniami dla niewielkich inwestorów indywidualnych oraz docelowym montażem systemów na budowach.

Przykładowe rozwiązania

Modułowe systemy szalunków panelowych firmy RMD dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów. Jest to wszechstronny i ekonomiczny sposób zapewnienia szybkiego i efektywnego rozwiązania dla prac tymczasowych przy fundamentach, prostych ścianach i słupach, a także przy wykańczaniu fasetowym. Zastosowane lekkie materiały i modułowa konstrukcja zapewniają szybki montaż i demontaż, przy czym - co niezmiernie ważne - wytrzymała stalowa rama zapewnia sztywność i solidność, zwiększając bezpieczeństwo na miejscu budowy. Panele ze stalową ramą zapewniają również  długą żywotność i są do 5 kg/m2 lżejsze niż inne systemy.

Do szalowania słupów/kolumn przeznaczony jest system Kwik Column, który jest w stanie pomieścić kolumny o rozmiarach od 200 mm do 1000 mm w odstępach co 50 mm i został zaprojektowany tak, aby radzić sobie z wysokimi ciśnieniami betonu. Po raz kolejny modułowa konstrukcja i łatwe połączenia sworzniowe znacząco ułatwiają montaż i użytkowanie systemu.

Szalunki półtunelowe są natomiast ekonomicznym i bezpiecznym systemem przeznaczonym do wspomagania budowy wielopiętrowych budynków mieszkalnych i komercyjnych. Umożliwiają przy tym wyjątkowo szybki czas realizacji monolitycznej konstrukcji ścian i płyt w powtarzalnych strukturach komórkowych, co zapewnia płynny i wydajny cykl produkcyjny.

RMD Kwikform dysponuje również ofertą produktów wykorzystywanych podczas kopania rowów i montażu podpór ziemnych. W tej kategorii znajdują się m.in.: hydrauliczne ramy z płytami wykopowymi lub grodziami, hybrydowy - hydrauliczny system podpór rurowych do podpierania belek ryflowanych lub belek dennych dla dużych wykopów, rozpórki hydrauliczne wpinane w rygle i przedłużenia oraz panele skrzynkowe i rozpórki teleskopowe. Systemy podpór do wykopów RMD znacznie skracają czas montażu, instalacji i demontażu na miejscu pracy, a różne zakresy wymiarowe pozwalają dobrać rozwiązania dla różnych rodzajów działań.

Na powtarzalnych, wielopoziomowych projektach budowlanych najbardziej opłacalnym rozwiązaniem podpierającym jest także system podpór kratownicowych, który dzięki minimalnej liczbie części do montażu i większych stołach podporowych skraca czas montażu i cykle obsługi dźwigu. System zawiera dedykowane podnośniki obrotowe, wózki do kratownic i kieszenie do montażu poręczy, zapewnia przy tym tak ważne bezpieczeństwo użytkowania.

Kwestie bezpieczeństwa budowlanego są dla RMD Kwikform priorytetem i nieodłączną częścią projektowanych rozwiązań. Tutaj dostępne są np. systemy rusztowań wspinających, składające się ze wsporników, podpór ściennych, platformy i poręczy.
Na rynku polskim duży potencjał firmy można będzie także wykorzystać podczas projektów związanych z rewitalizacją budynków. W takich sytuacjach, na czas wyburzania stropów i ścian wewnętrznych, wypiera się elewacje, a systemy RMD dostarczają kompleksowe rozwiązania bez stali traconej, inny jest też sposób kotwienia. Jednocześnie systemy RMD pozwalają ograniczyć całkowite koszty wykonania projektu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.