Topowy model Bobcat czyli minikoparka E19

Data publikacji:
Topowy model Bobcat czyli minikoparka E19

Minikoparka E19 to jeden z najpopularniejszych modeli firmy Bobcat. Stanowi ona doskonałe połączenie wydajności pracy, wytrzymałości oraz komfortu operatora, a także łatwego serwisowania. Minikoparka może się też pochwalić swoimi parametrami roboczymi. Mamy tutaj wysokość podnoszenia 2,69 m, głębokość kopania 2,56 m, siłę kopiącą 20,0 kN oraz zasięg na poziomie gruntu 4,21 m.

Sercem koparki jest 3-cylindrowy silnik wysokoprężny Kubota D722-E2B-BC-5-SI o mocy 13,27 KM. Układ hydrauliczny w pełni wykorzystuje potencjał mocy tej jednostki, czego skutkiem jest szybki czas cyklu roboczego, połączony z płynną kontrolą ruchów oraz znakomita w tej klasie maszyn siła kopania. Na wyróżnienie zasługują również amortyzowany siłownik wysięgnika oraz ramienia łyżki. Ponadto linia hydrauliczna dwustronnego działania na ramieniu kopiącym wyposażona jest w szybkozłącza. 

Minikoparka Bobcat E19 charakteryzuje się kompaktową konstrukcją. Przy gabarytowych wymiarach 3,83 x 2,3 x 0,98 m (dł. x wys. x szer.) i masie własnej 1781 kg (1885 w wersji z kabiną) może być bez problemu przewożona na niewielkiej przyczepie o ładowności 1900 kg. Transport dodatkowo ułatwiają optymalnie rozmieszczone punkty zaczepów. Koparka Bobcat bez problemu może poruszać się nawet w bardzo wąskich obszarach za sprawą rozsuwanego hydraulicznie podwozia gąsienicowego w zakresie 0,98-1,36 m oraz rozsuwanego lemiesza o szerokości 98 cm, którego można przedłużyć dwa razy po 19 cm. Maksymalna prędkość jazdy to standardowe w tej klasie 4 km/h.

Wygodne lecz proste stanowisko pracy 

Kabina operatora została zaprojektowana w ergonomiczny sposób, a za sprawą przesuniętego na bok ramienia koparki, dużych okien i wąskich słupków daje również bardzo dobry widok na obszar roboczy. Jasna i wytrzymała szyba przednia wspomagana jest sprężynami gazowymi i może być otwierana do góry.

Oświetlane wewnętrzne kabiny zawiera niezbędne wyposażenie takie jak wygodny fotel z pasem bezpieczeństwa, system ogrzewania z możliwością regulacji temperatury, odsuwany panel kontrolny, sterowanie dżojstikiem obrotem ramienia i pomocniczym układem hydraulicznym, system telematyki Machine IQ czy też uchwyty na kubki i schowek na drobiazgi. Wyposażenie zwiększające bezpieczeństwo pracy obejmuje natomiast wyłącznik masowy akumulatora, światła robocze, blokadę hydrauliczną obrotu podczas transportu, funkcję ostrzegania o przepełnieniu zbiornika paliwa i alarm dźwiękowy w przypadku wykrycia usterki.

Serwisowanie maszyny także nie będzie problematyczne. Panele podłogowe i pedały da się z łatwością zdemontować, uzyskując dostęp do podzespołów. W kwestii wyposażenia opcjonalnego dostępne są np. trzy tryby przepływu oleju w pomocniczym układzie hydraulicznym, zapłon bez kluczyka dla poprawy komfortu i bezpieczeństwa oraz różnego typu fotele dla operatora. 

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.