Trwałe i przyczepne opony Goodyear Powerload

Data publikacji:
Trwałe i przyczepne opony Goodyear Powerload

Firma Goodyear wprowadza do oferty nową linię opon Powerload. Ta seria produktów została zaprojektowana specjalnie na potrzeby kompaktowych ładowarek kołowych i małych równiarek. Te kompaktowe maszyny są zazwyczaj używane w budownictwie, przy załadunku materiałów, obsłudze logistycznej, w rolnictwie i kształtowaniu krajobrazu. Dlatego uniwersalność jest kluczową cechą opon znajdujących tam zastosowanie. Równie ważnymi czynnikami są: komfort kierowcy (długi czas pracy), a także odpowiednia trakcja i wysoka trwałość.

Technologia Smooth Guard Technology

W przypadku opon Powerload konstruktorzy Goodyeara postawili na nową technologię Smooth Guard, obejmującą wyjątkowo grubą i gładką gumową warstwę ochronną w obszarze barku i ściany bocznej. To technologicznie zaawansowane rozwiązanie zapewnia tej gamie opon większą wytrzymałość, zwiększając ich odporność na przecięcia i wzmacniając ochronę karkasu. Dodatkowo w nowej linii produktów zastosowano wzmocnioną konstrukcję ścian bocznych, czego efektem jest wyższa stabilność i łatwiejsze manewrowanie. Według producenta, montaż tego produktu w maszynie pozwala ograniczyć kołysanie łyżki podczas załadunku, a także zapewnia operatorom precyzję, pewność, komfort oraz bezpieczeństwo jazdy.

To nie koniec zalet nowych opon. Również w obszarze osłony kołnierza szczególny nacisk położono bowiem na wzmocnienie i ochronę. Jest to szczególnie ważne na placach budowy, gdzie ziemia, skały, kamienie i inne odłamki mogą uszkodzić tradycyjne opony. Nowa konstrukcja wycięcia na łopatki pomaga przyspieszyć montaż i demontaż opon, minimalizując czas przestojów maszyn.

Istotne jest także zastosowanie niekierunkowej formy bieżnika wzorowanej na sprawdzonej oponie Goodyear TL-3A+ przeznaczonej do większych pojazdów (od obręczy 25 cali) i zoptymalizowanej pod kątem opon w rozmiarach 18" i 20" z gamy Powerload. Opona Goodyear Powerload zapewnia lepszą trakcję w przód i w bok, nieocenioną na placach budowy. Właściwości samooczyszczające pomagają zminimalizować czas przestojów i zwiększyć wydajność.

W oponie Powerload zwiększono też głębokość bieżnika na barku opony w porównaniu z poprzednimi konstrukcjami firmy Goodyear. Oczywiście oznacza to zwiększenie trwałości opony, wydłużenie jej przebiegu, a także pomaga obniżyć koszty eksploatacji w przeliczeniu na godzinę pracy. A co ciekawe, w myśl filozofii Goodyear Electric Drive Ready, najnowsze opony mogą być używane w pojazdach elektrycznych, hybrydowych, ale też z tradycyjnymi silnikami Diesla. To przyszłościowe podejście zmniejsza złożoność procesów dla operatorów, ponieważ wystarczy zaopatrzyć się tylko w jeden rodzaj opon, który pasuje do różnych układów napędowych.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.