[ATB] Aktualności

Z homologacją do ładowarek

Data publikacji:
liebher

Firma Liebherr zawarła umowę z firmą Apollo Tyres dotyczącą dostawy opon Vredestein do kilku modeli ładowarek kołowych spod znaku tej renomowanej niemieckiej marki. Konkretnie rzecz ujmując, opony Vredestein Endurion i Flotation Trac uzyskały homologację do użytku z ładowarkami kołowymi Liebherr: L 504, L 506 i L 508.

Opony Vredestein Endurion (modele 340/80R18 IND 143 A8/B, 400/70R18 IND 147 A8/B, 400/70R20 IND 149 A8/B), sprawdzające się zwłaszcza podczas pracy na twardej nawierzchni, cechuje bardzo mocny szkielet i wytrzymały bieżnik. Przez to, zdaniem producenta, oferują maksymalną stabilność promieniową i poprzeczną oraz optymalny komfort. Warto przy tym również zwrócić uwagę na bardzo długi okres eksploatacji opon Vredestein Endurion, co też znacząco obniża całkowity koszt eksploatacji ogumienia.

Z kolei opona Vredestein Flotation Trac 560/45R22.5 IMP 160D uzyskała homologację do użytku z teleskopową ładowarką kołową L 509 Tele firmy Liebherr. Opony Vredestein Flotation Trac są wyposażone w oryginalne, nierównoległe klocki bieżnika, które zapewniają bardzo dobrą przyczepność nawet w najtrudniejszych warunkach. W tym kontekście szczególnie istotne jest to, że wzmocniona część środkowa z żebrem biegnącym w kierunku jazdy zapewnia stabilną jazdę i długi okres eksploatacji opon. Ponadto wytrzymała konstrukcja stopki zapewnia wysoki poziom niezawodności, co przekłada się na wysoką wydajność. 

Pierwsze kompaktowe ładowarki kołowe firmy Liebherr (produkowane w austriackiej fabryce w znanym doskonale fanom skoków narciarskich Bischofshofen) wyposażone w opony Vredestein pojawiły się na rynku z początkiem 2022 r.

GA

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.