[ATB] Aktualności Yanmar budowlane

Zmodernizowane i udoskonalone generatory Yanmar

Data publikacji:
Zmodernizowane i udoskonalone generatory Yanmar

Firma Yanmar wprowadziła szereg udoskonalonych funkcji do modeli w swoim portfolio agregatów prądotwórczych z serii YDG, które są teraz dostępne po raz pierwszy w Europie i spełniają normy emisji Stage V. Seria obejmuje zmodernizowany model YDG3700, składający się z czterech wersji o mocy od 3,3 do 3,7 kVA, oraz model YDG5500 dostępny w czterech wariantach o mocy od 5,1 do 5,8 kVA.

Agregaty te dotychczas produkowane były w Japonii, jednak ich produkcja została przeniesiona do fabryki Yanmar we Włoszech, gdzie powstają silniki z serii L. Oznacza to oczywiście znaczne skrócenie czasu realizacji zamówień dla klientów w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

– Te zmodernizowane i precyzyjnie zaprojektowane modele są nowością na rynku europejskim i są to generatory o ugruntowanej pozycji, a jednocześnie bardzo zaawansowane technologicznie, spełniające wszystkie światowe normy emisji spalin i wyposażone w najnowocześniejsze komponenty. Ponieważ są one teraz produkowane we Włoszech, oznacza to również, że wielu lojalnych klientów serii YDG może oczekiwać znacznie krótszego procesu zamawiania nowych jednostek. Zmodernizowane agregaty prądotwórcze z serii YDG są wyjątkowo ciche i dostępne w szerokim zakresie mocy, aby sprostać wielu wymaganiom. Ponadto, dzięki bardzo niskiemu zużyciu paliwa, mogą być używane z pełną mocą nawet przez 10,5 h

– wyjaśnia Carlo Giudici, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Yanmar Europe.


Jeśli chodzi o kluczowe cechy techniczne nowych modeli to warto zwrócić uwagę przede wszystkim na: zwiększony zakres mocy, zastosowanie mocnych i sprawdzonych firmowych silników z serii L, nowe, pochodzące już z Europy gniazda do podłączenia panelu sterowania, odporne na zanieczyszczenia i wodę, niski poziom hałasu (od 81 dB(A)), możliwość wyboru sposobu rozruchu - elektryczny lub rewersyjny, automatyczne wyłączanie przy niskim poziomie oleju, wysokiej jakości pokrywy górne ze stali nierdzewnej przeciwdziałające ciśnieniu zewnętrznemu, a także kompaktowe wymiary (72/57,8/48 cm - długość/wysokość/szerokość).

Warto przy tym dodać, iż spółka Yanmar Europe, z siedzibą w Holandii, przejęła sprzedaż produktów YDG na Europę, Rosję, Bliski Wschód i Afrykę. Firma ma w dyspozycji również obficie zaopatrzone kompleksowe centrum dystrybucji części zamiennych w pobliżu Amsterdamu.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.