Aktualności

AMAZONE inwestuje w innowacje i rozwój mimo trudności rynkowych

Data publikacji:

Grupa AMAZONE zakończyła rok gospodarczy 2024 z obrotami na poziomie 763 mln euro, co oznacza spadek o 10,4% w porównaniu do rekordowego 2023 roku (852 mln euro). Pomimo trudnej sytuacji rynkowej firma utrzymała liczbę pracowników na poziomie około 2500 i zachowała silną pozycję w branży.

    AMAZONE inwestuje w innowacje i rozwój mimo trudności rynkowych

Eksport nadal stanowi 80% przychodów. W 2024 roku najlepiej wypadły rynki francuski, polski, hiszpański i chiński. AMAZONE rozszerzyła działalność w Ameryce Południowej, przejmując brazylijską firmę MP AGRO, specjalizującą się w rozsiewaczach nawozów. 

Długotrwałe relacje z partnerami handlowymi i rolnikami są kluczowe dla naszej pozycji na rynku. Umożliwiają nam dostosowywanie rozwiązań do specyficznych potrzeb gospodarstw – mówią Christian Dreyer i dr Justus Dreyer, prezesi zarządu i właściciele Grupy AMAZONE.

Pomimo trudnej sytuacji ekonomicznej firma zwiększyła nakłady na badania i rozwój. AMAZONE zdobyła nagrodę WirtschaftsWoche dla najbardziej innowacyjnej firmy średniej wielkości w Niemczech. – Nie tylko odpowiadamy na obecne potrzeby klientów, ale także przewidujemy przyszłe wymagania i dostosowujemy technologie – podkreślają właściciele.

Firma rozwija rolnictwo precyzyjne, oferując technologie dla zabiegów zmiennych, pasowych i punktowych, które pomagają spełnić wymagania ekologiczne i ekonomiczne. W 2024 roku na rynek trafiły nowe maszyny, w tym siewnik punktowy Precea o szerokości do 12 metrów, samojezdny opryskiwacz Pantera 7004 z belką do 48 metrów, siewnik Cirrus Grand o szerokości do 9 metrów oraz pług obrotowy Tyrok, który może pracować w bruździe i na caliźnie.

Firma kontynuuje inwestycje w rozbudowę zakładów. W Lipsku powiększane są hale i magazyny, a w Altmoorhausen powstaje nowoczesne centrum szkoleniowe dla operatorów maszyn. AMAZONE rozwija także doradztwo techniczne, by wspierać rolników w obsłudze zaawansowanych maszyn.

Pomimo globalnych wyzwań, pierwsze miesiące 2025 roku przynoszą optymistyczne wyniki zamówień

Rolnictwo pozostaje kluczowym sektorem w kontekście rosnącej populacji i zmian technologicznych. Z niecierpliwością czekamy na targi Agritechnica 2025, gdzie zaprezentujemy nowe innowacje – zapowiadają właściciele AMAZONE.

Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

Pokaz ładowarki Venieri 1.63D TL, minikoparki Messersi M16U i M28U


On 'Play' external media is loaded and the privacy policy of YouTube applies

Pokaz maszyn Mecalac: 8MCR, 9MWR, AS750 i Revotrack 9 w akcji na placu testowym


On 'Play' external media is loaded and the privacy policy of YouTube applies

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.