Technika Przyczepy rolnicze

Rosnące zainteresowanie przyczepami Krampe w Polsce i na rynkach bałtyckich

Data publikacji:

Firma Krampe podczas Agritechniki w Hanowerze zaprezentowała jedenaście pojazdów, w tym kilka nowości. Na stoisku pokazano po raz pierwszy trzy modele przyczep Flex Body oraz nową przyczepę objętościową Radium 830, która trafi do seryjnej sprzedaży od przyszłego roku.

    Rosnące zainteresowanie w Polsce i na rynkach bałtyckich

W Polsce też mamy już dwie sprzedane sztuki – mówił Mariusz Szczesiak, szef sprzedaży Krampe na rynku polskim i w krajach bałtyckich. Zainteresowanie maszyną było duże, mimo że producent planuje wyprodukować w przyszłym roku tylko 70 sztuk.

Nowa generacja przyczep

Kolejną nowością jest druga generacja przyczep Big Body, w tym model Big Body 900, bardziej zaawansowany technologicznie od poprzednich wersji. Zaprezentowano także przyczepę HD700 z aluminiową pokrywą hydrauliczną, która może być montowana także w starszych modelach. – Pokrywa jest wykonana z wysokiej jakości aluminium. Jest trwalsza niż siatki ochronne i łatwa w obsłudze – wyjaśniał Szczesiak. Jej cena ma wynosić około 13 500 euro.

Nowa generacja przyczep Big Body posiada także trzy osie skrętne, co w tridemach jest rzadko spotykane. – Dzięki temu przyczepa łatwiej manewruje w ciasnych miejscach, a homologacja jest w pełni zgodna z przepisami – dodaje przedstawiciel firmy. Konstrukcja modułowa umożliwia doposażanie przyczep w dodatkowe akcesoria, np. hydrauliczne lub mechaniczne wstawki.

Na rynku polskim największym zainteresowaniem cieszą się przyczepy Flexbody oraz objętościowe. – Społeczeństwo poznaje coraz częściej markę Krampe, dzięki czemu jest bardziej rozpoznawalna w Polsce – podkreśla Szczesiak.

W sezonie 2024/2025 firma sprzedała w Polsce ponad 80 przyczep, a wśród najlepiej sprzedających się modeli były Big Body 750, Big Body 790 i Big Body 900 oraz model HP20, wypuszczony z okazji 25-lecia firmy.

Zainteresowanie ze wschodu

Również na rynkach bałtyckich odnotowano pierwsze sprzedaże – osiem sztuk na Łotwę i trzy do Estonii. Szczesiak zaznacza, że dilerzy w Polsce pozytywnie patrzą na przyszły rok i już składają zamówienia na nowy sezon. – Spodziewamy się wzrostu sprzedaży. Dzięki działaniom marketingowym, takim jak media społecznościowe czy pokazy dealerów, marka staje się coraz bardziej rozpoznawalna, a przyszły rok powinien być co najmniej tak dobry jak obecny – podsumował przedstawiciel firmy Krampe.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

Pokaz ładowarki Venieri 1.63D TL, minikoparki Messersi M16U i M28U


On 'Play' external media is loaded and the privacy policy of YouTube applies

Pokaz maszyn Mecalac: 8MCR, 9MWR, AS750 i Revotrack 9 w akcji na placu testowym


On 'Play' external media is loaded and the privacy policy of YouTube applies

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.