Bez Roto firmy Merlo ani rusz

Data publikacji:

Obrotowe ładowarki teleskopowe Merlo zapewniają maksymalną niezawodność i produktywność połączoną ze zwiększoną kontrolą bezpieczeństwa. Unikalną cechą tych maszyn jest praca w promieniu 360° dzięki obrotowej wieżyczce, która zapewnia zdecydowanie większe możliwości względem nieobrotowego podnośnika teleskopowego.

Oferta Merlo obejmuje serię ładowarek obrotowych Roto z wysięgnikami zbudowanymi z 3, 4 lub 5 sekcji, dających wysokość podnoszenia od ok. 16 do 35 m. Ładowarki dostępne są w trzech wersjach wyposażenia, dostosowując się do potrzeb różnych użytkowników.

Modele Entry przeznaczone są np. dla firm zajmujących się wynajmem oraz użytkowników, którzy potrzebują maszyn z intuicyjną obsługą, podstawowym wyposażeniem oraz uproszczoną konserwacją. Wersje „S” wyposażone zostały w inteligentne zawieszenia hydropneumatyczne i inne bardziej zaawansowane rozwiązania techniczne. Topowe w gamie są modele oznaczone jako Plus, które w wyposażeniu posiadają stabilizatory hydrauliczne zmiennopozycyjne ze sterownikiem automatycznym, zaawansowany system zabezpieczenia, ciągły obrót wieżyczki, system korekcji przechylenia bocznego o 12% i wzdłużnego o 4% oraz nową modułową kabinę z możliwością przechyłu do 20°. Modele Plus można też wyposażyć w uznaną przekładnię bezstopniową CVTronic, która zapewnia przyspieszenie od 0 do 40 km/h bez przerywania momentu obrotowego i bez przerw potrzebnych do zmiany biegu.

Mocne strony

Napęd ładowarek Roto, w zależności od wybranego modelu, stanowią czterocylindrowe silniki FPT (Stage V) o mocy od 75 do 170 KM. Ich funkcja Eco Power Drive (EPD) kontroluje i automatycznie reguluje obroty silnika na podstawie bieżącego obciążenia tak, że prędkość obrotowa jest niezależna od pedału gazu i zmniejsza się zużycie paliwa do 18%. Dopełnieniem napędu są wydajne przekładnie hydrostatyczne, osie wyposażone w suche tarcze hamulcowe, które zmniejszają pobory mocy oraz pompy Load Sensing i Flow Sharing pozwalające na pełną optymalizację czynności operacyjnych.

Podnośniki teleskopowe Merlo umożliwiają trzy tryby skrętu: tylko przednich kół, skręt obu osi i jazdę po skosie. Szybką wymianę osprzętu gwarantuje system Tac-lock. W kategorii osprzętu dostępne są różnego rodzaju widły, łyżki, zawieszenia hakowe, chwytaki, platformy robocze itd.
 

Nowa kabina operatora i bezpieczeństwo pracy

Kabina w ładowarkach Merlo, zgodna z FOPS II i ROPS, jest komfortowa i cicha wewnątrz. Zamontowana jest na tłumiącym drgania Silent-blocku, posiada też aktywne zawieszenie i sterownik elektroniczny zapewniające wygodniejszą jazdę. Do jej zalet należy zaliczyć dużą przestrzeń, doskonałą widoczność na wszystkie strony, drzwi otwierane na 180°. Posiada także wbudowany system utrzymywania stałego ciśnienia oraz zupełnie nową klimatyzację.

Bezpieczna pracę ładowarek zapewnia system ASCS (Adaptive Stability Control System), który w czasie rzeczywistym kontroluje parametry robocze podnośnika i pozwala maksymalnie wykorzystać potencjał stosowanego osprzętu. W wersjach Plus dostępny jest MCDC Roto zbierający dane dotyczące parametrów pracy, ich analizę w czasie rzeczywistym i tworzenie wykresów obciążenia.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.