[ATB] Technika

Części do podwozi gąsienicowych od Ketral

Data publikacji:
Części do podwozi gąsienicowych od Ketral

Magazyny firmy są wypełnione różnymi częściami.

Trzonem działalności firmy Ketral jest sprzedaż części do podwozi gąsienicowych, przekładni jazdy i części do nich. Asortyment produktowy Ketral zawiera więc gąsienice gumowe, łańcuchy gąsienic, rolki jezdne i podtrzymujące, koła napinające i napędowe, przekładnie jazdy z hydromotorami oraz części. Każdy właściciel maszyny na podwoziu gąsienicowym znajdzie tutaj niezbędne wsparcie. Stany magazynowe firmy zapewniają części dla maszyn w szerokim wachlarzu kategorii wagowej od 1 do 50, a nawet do 100 ton. Są to minikoparki, koparki i spycharki, ładowarki, wozidła, kruszarki, przesiewacze itd. Dodatkowo Ketral świadczy również usługi odbudowy przekładni planetarnych.

Ketral świadczy kompleksowe usługi w zakresie podwozi gąsienicowych oraz ich napędów. Firma dysponuje odpowiednim parkiem maszynowym, zapleczem logistycznym oraz kadrą wykwalifikowanych pracowników. Terminy realizacji zleceń wynikają z bieżącego obłożenia zamówieniami. Można jednak przyjąć, że dwa tygodnie wystarczają do realizacji typowego zlecenia. Części są dostępne od ręki, prawie 100% zamówień wysyłanych jest w tym samym dniu.

– Klienci oczekują dobrych cen i dobrej jakości produktu. Nie da się tego pogodzić, gdybyśmy brali części od pośredników. Dlatego zaopatrujemy się bezpośrednio od producentów i mamy większość części u siebie. Staramy się utrzymywać wysokie stany magazynowe. Części sprowadzamy głównie z Japonii,  Korei Południowej oraz oczywiście z Chin. Wznowiliśmy współpracę również z Włochami – mówi Bartłomiej  Łopata

Czas pandemii powodował opóźnienia w dostawach, było za mało kontenerów transportowych, na chwilę obecną już się to unormowało. Preferowany jest tutaj transport morski. Jeżeli zdarzy się, że na rynku brakuje jakiejś części, istnieje możliwość skorzystania z firmy pośredniczącej. Klient jest obsłużony.

Oferta firmy Ketral skierowana jest do różnych klientów. Niektórzy używają maszynę sporadycznie i szukają najtańszych rozwiązań, o niższych parametrach jakościowych, które jednak w ich przypadku będą wystarczające. Są też klienci wymagający niezawodności, np. w kwestii łańcuchów. Nie można sobie pozwolić na awarię na budowie. Bardzo dobre jakościowo są np. łańcuchy koreańskie. Firma nie narzuca nikomu konkretnych rozwiązań, dostosowuje ofertę do różnorodnych potrzeb rynkowych. Firma Ketral sprzedaje części OEM, jak również zamienniki sprawdzonej jakości. Narzuty na częściach oryginalnych przez dystrybutorów maszyn potrafią być przecież bardzo duże. Nie można założyć przekładni za 80 tys. zł do koparki wartej 80 tys. zł. Wiedza specjalistów Ketral pozwala osiągnąć równowagę w stosunku cena i jakość.

– Sprzedaż nie polega tylko na tym, aby spakować i wysłać towar. Klient musi wiedzieć, że może do nas zadzwonić, uzyskać wiedzę, jak zamontować części, jeżeli ma problemy, może wysłać zdjęcie, skonsultować się. Często robimy np. diagnostykę przez telefon, zdjęcie, film, wiele podstawowych problemów można szybko rozwiązać – zauważa Bartłomiej  Łopata.

Nowym narzędziem firmy jest sklep internetowy, który z pełnym asortymentem działa od niedawna. To wyjście naprzeciw potrzebom klienta, jeżeli użytkownik zna markę i model urządzenia, może łatwo zidentyfikować i znaleźć potrzebny element poprzez zintegrowaną wyszukiwarkę. 

Ostatnio obserwujemy wysyp sprzedaży na rynku minikoparek, przekłada się to później na sprzedaż części. Sprzedaż podzespołów do nowych maszyn zawsze przesuwa się w czasie, widać, że z roku na rok. Minikoparki, ale także ogólnie małe maszyny - tutaj zainteresowanie częściami rośnie. Zdarza się też, że rok czy dwa po wypuszczeniu nowej maszyny okazuje się, że przekładnia, napęd bądź gąsienice się nie sprawdzają, szybko się zużywają itd. Wówczas okresowo pojawia się więcej zapytań co do danej marki, modeli itd. 

Problemem rynku części są firmy, które sprzedają towar niskiej jakości, często też wprowadzają klientów w błąd. Takie nieetyczne praktyki oddziałują na całą branżę. Ketral zwraca uwagę na reputację dostawcy i jakość oferowanego towaru. Części sprzedaje nie tylko w Polsce, ale i na rynki europejskie. Dziś zasięg nie jest ograniczony.

– Sprzedażowo rok 2023 wygląda dobrze, podobnie jak 2022. Mam wrażenie, że sprzedaż rośnie. Ceny części są zróżnicowane. To zależy od dostawcy, niektóre pozostały bez zmian, inne wzrosły o 30 czy 40%. Przy dużych zamówieniach łatwiej negocjować cenę, ale nie jesteśmy producentem, zamówienia nie są na poziomie fabryki. Części w magazynie stanowią naszą inwestycję. Gąsienic gumowych mamy np. 2000 sztuk od ręki, prawie 10 tys. różnych części do przekładni planetarnych – przekonuje Bartłomiej  Łopata

Obecnie Ketral zatrudnia 20 pracowników, w kwestii asortymentu osiągnięto zamierzone cele, czyli specjalizację w wyznaczonym sektorze produktów. Może więc świadczyć usługi dla swoich klientów na profesjonalnym poziomie. Na najbliższy czas firma planuje dalszą rozbudowę magazynową, aby rozwijać się również w kierunku sprzedaży internetowej.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.