Czyste drogi z zamiatarką Tuchel Sweep Eco Pro 520 - 180

Data publikacji:
Czyste drogi z zamiatarką Tuchel Sweep Eco Pro 520 - 180

Na rynku dostępne są różne warianty mechanicznego czyszczenia utwardzonych placów i ulic, poczynając od prostych mioteł pchanych, na w pełni wyposażonych szczotkach obrotowych kończąc - oferta jest ogromna, a możliwości wyposażenia różnorodne. Doskonale dowodzi tego przykład zamiatarki Tuchel Sweep Eco Pro 520 - 180.

Zaletą szczotki pchanej jest prosta obsługa przy niewielkich wymaganiach co do pojazdu transportowego. Maszyna jest uniwersalna i łatwa w obsłudze. Dzięki brakowi napędów i połączeń hydraulicznych oraz niskiej masie własnej możliwe jest jej łączenie z lekkimi pojazdami, a urządzenie funkcjonuje nawet przy niewielkiej sile podnoszenia. Jeśli chodzi o konserwację, urządzenie nie ma wielkich wymagań.

Miarodajne jest jedynie zużycie szczotek. Producenci zalecają wymianę włókna polipropylenowego, kiedy urządzenie osiągnie przebieg 900 km w normalnych warunkach użytkowania. Jest to jednak uzależnione od warunków glebowych i stylu jazdy. Wymiana poszczególnych segmentów szczotek może być wykonana z boku za pomocą urządzeń serwisowych.

Proste i uniwersalne zastosowanie

Zamiatarka Tuchel Sweep Eco Pro 520 -180 jest dobrej jakości urządzeniem o prostej budowie, wyposażonym we wszystko, co potrzeba. Urządzenie o szerokości roboczej 180 cm pasowało idealnie do małych ładowarek o wydajności hydraulicznej 30 l/min. Zawór regulacyjny dwustronnego działania wystarcza do zasilania. Konstrukcja jest zaprojektowana w taki sposób, że szczotka jest utrzymywana centralnie przez ramę, ta z kolei jest prowadzona przez koło podporowe z przodu.

W celu optymalnego przylegania do ziemi tylne podpory, o średnicy 20 cm, są zamontowane blisko maszyny. Dzięki temu brud nie dostaje się przed koła, nawet przy przechyleniu, co utrudniałoby proces czyszczenia. Umiejscowiony pomiędzy ramą a uchwytem równoległobok, ze zintegrowanym wskaźnikiem wysokości, zapewnia duży zakres wahadła w kierunku jazdy. Podczas pokonywania większych nierówności podłoża uzasadnione byłoby poziomowanie - w wyposażeniu opcjonalnym. Obrotowy mechanizm przechylania jest zabezpieczony mechanicznie zawleczką. Regulacja nie wymaga większego wysiłku.

Szerokość maszyny wynosi 228 cm, dzięki czemu łatwo jest nią manewrować na podwórku. Szkoda tylko, że napęd szczotki bocznej wystaje na boki. Wałek szczotkowy o szerokości 180 cm i średnicy 520 mm jest wyposażony we włosie PPN. Zamiata suchy brud, wodę, a nawet niewielki śnieg. Jednak w przypadku większego brudu kończą się jego możliwości.

Regulacja wałka odbywa się przy pomocy perforowanej listwy z kołkami blokującymi. Za czyszczenie po bokach odpowiada mechanicznie składana szczotka boczna o średnicy 650 mm. Dzięki dużemu uchwytowi łatwo się ją składa. Podłączenie następuje poprzez zamocowany po prawej stronie zawór odcinający. Szczotka może omijać przeszkody. Zbiornik na nieczystości o pojemności 161 l dobrze pobiera wodę i zatrzymuje ją nawet podczas przechylenia do przodu podczas podnoszenia maszyny. Jest to praktyczne, gdy chcemy zmieść mokrą plamę.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.