[ATB] Technika

Minikoparki Kubota w pięciotonowej wersji

Data publikacji:

Minikoparki to maszyny bardzo pożądane w pracach związanych z miejską infrastrukturą: niewielkie gabaryty oraz oferowane osiągi, a także łatwiejsze manewrowanie w ograniczonych przestrzeniach to ich niezaprzeczalne atuty. Taka jest też minikoparka U50-5 Kuboty, która przy masie własnej 4775 kg, szerokości 1,96 m i wysokości transportowej 5,35 m oferuje głębokość kopania 3,37 m, zasięg 5,85 m oraz maksymalną siłę kopania 32,8 kN.

    Minikoparki Kubota w pięciotonowej wersji

Minikoparka U50-5 to najmniejszy model z 5-tonowej gamy, który łączy w sobie zaawansowaną technologię, mocny silnik zgodny z normą Stage V i elementy sterujące zwiększające wydajność pracy. Zastosowaną w tym przypadku jednostką napędową jest 3-cylindrowy silnik wysokoprężny Kubota D1803-CR-T-E5 z bezpośrednim wtryskiem o mocy 29,7/40,4 kW/KM. Zapewnia on niski poziom wibracji i generowanego hałasu, a dzięki funkcji automatycznego biegu jałowego także zmniejszone zużycie paliwa.

Dwupompowy układ hydrauliczny wyposażono w czujnik obciążenia, co zapewnia płynną pracę niezależnie od wielkości ładunku. Dwa pomocnicze obwody hydrauliczne są standardowo wyposażone w funkcję programowalnego przepływu oleju (do pięciu prędkości) dla określonych osprzętów. Zapisane ustawienia są przechowane w pamięci cyfrowego panelu wyświetlacza. Dwubiegowa funkcja automatycznej zmiany biegów automatycznie dostosowuje prędkość i siłę uciągu w zależności od wielkości ładunku i terenu, zapewniając płynniejsze skręty i wydajniejszą pracę spycharki.

Nowoczesna kabina operatora

Kabina operatora jest bardzo przestronna jak na maszynę tej klasy, uwagę zwracają szerokie wejście, duża przestrzeń wewnątrz i doskonała widoczność za sprawą świetlika i dużej, otwieranej przedniej szyby. Wewnątrz kabiny znajduje się pneumatycznie amortyzowany fotel z pasem bezpieczeństwa i podwójną regulacją, ergonomicznie ukształtowane pedały i kompaktowa klawiatura po prawej stronie operatora, klimatyzacja oraz 7” kolorowy wyświetlacz cyfrowy, wyposażony w inteligentny system sterowania Kubota.

Na ekranie tym przedstawiane są bieżące dane operacyjne oraz wyświetlane ewentualne alerty. Na uwagę zasługuje także niski poziom hałasu wewnątrz kabiny na poziomie 71-74 dB, który osiągnięto, stosując dodatkowe materiały wygłuszające w komorze silnika i na podłodze kabiny.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Firma Kubota bardzo poważnie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa, czego wyrazem jest bogate wyposażenie w tym zakresie. Konstrukcja koparki zabezpieczająca przy przewróceniu (ROPS) i osłona operatora (OPG, Top Guard Level I) są już w standardzie. Poziom II dostępny jako opcja z Top Guard, aby jeszcze bardziej zmaksymalizować bezpieczeństwo.

O przeciążeniu informuje specjalny sygnał akustyczny, są też dźwignia bezpieczeństwa i jasne światła robocze LED z programowalnym opóźnieniem oraz wiodący w branży firmowy system antykradzieżowy. Opcjonalnie można też wybrać kamerę cofania oraz alarm akustyczny aktywowany przy wykryciu przeszkody w polu roboczym. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.