[ATB] Technika

Simex do koparek i miniładowarek

Data publikacji:

Podczas wykonywania wąskich i precyzyjnych wykopów przeznaczonych do kładzenia kabli lub rur, niezastąpioną maszyną jest koparka łańcuchowa. W odróżnieniu od standardowych koparek, wersje łańcuchowe tną grunt nawet 3-4 razy szybciej, gdyż działają w jednym, ciągłym ruchu, a usuwana gleba dzięki zastosowaniu ślimaków odprowadzana jest na boki i nie zbryla się, co jest ważne przy końcowym zasypywaniu wykopu.

Zobacz także: Digga w dwóch wariantach

Koparki łańcuchowe umożliwiają zachowanie prostoliniowego wykopu o żądanej, stałej głębokości, który jest gotowy do dalszych działań, a jego dno jest oczyszczone. Dostępne na rynku urządzenia to koparki prowadzone oraz osprzęt dodatkowy, montowany np. na miniładowarkach lub tradycyjnych koparkach. W niniejszym zestawieniu przedstawiono wybrane rozwiązania na naszym rynku.

Simex

Włoski producent sprzętu budowlanego, firma Simex ma w swojej ofercie koparki łańcuchowe serii CHD90/CHD120/CHD150 instalowane na miniładowarkach oraz modele CHD120B/CHD150B przystosowane do pracy z koparkami. Koparki łańcuchowe do miniładowarek mają w standardzie mechaniczny przesuw boczny oraz zgarniak i przeznaczone są do pracy na gruncie lekkim lub mieszanym. Zastosowany ślimak pozwala im na odsypywanie ziemi podczas kopania, a prowadnica zapewnia maksymalną stabilność przy każdej głębokości kopania.

Koparki tej serii w zależności od modelu zapewniają maksymalną głębokość kopania 90/120/150 cm oraz standardową szerokość wykopu 15 cm. Opcjonalnie szerokość kopania może zostać zwiększona do 20 lub 25 cm. Masa własna koparek montowanych na mini ładowarkach wynosi 715, 780, 830 kg. Modele współpracujące z tradycyjnymi koparkami mają mniejszą masę 525, 590 i 640 kg uzyskaną dzięki rezygnacji z przesuwu bocznego. Będąca nośnikiem, koparka podstawowa powinna mieć masę własną od 7 lub 8 do 15 ton. Uzyskiwane parametry robocze czyli głębokość i szerokość kopania są takie same jak w modelach sprzęganych z mini ładowarkami.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.