[ATB] Aktualności

Strategiczne partnerstwo Hilti z Trackunit

Data publikacji:

Specjalista w dziedzinie narzędzi i lekkiego sprzętu  firma Hilti oraz platforma telematyczna do zarządzania flotą Trackunit nawiązały współpracę, aby udostępnić dane w czasie rzeczywistym na swoich dwóch platformach, umożliwiając lokalizację i śledzenie narzędzi Hilti oraz poszerzając zasięg obu firm.

    Strategiczne partnerstwo Hilti z Trackunit

W ramach partnerstwa narzędzia zarejestrowane w systemie ON!Track firmy Hilti mogą być przeglądane na platformie Trackunit, podczas gdy ciężkie maszyny wyposażone w sprzęt Trackunit mogą być przeglądane w ON!Track.

W oświadczeniu na temat uruchomienia systemu napisano: – Partnerstwo koncentruje się na wprowadzeniu globalnej skali do domeny łączności narzędzi i sprzętu. Razem z Trackunit, liderem w branży usług zarządzania flotą, Hilti jest teraz w stanie wzmocnić swoje rozwiązanie do zarządzania aktywami ON!Track. Jednocześnie platforma Trackunit zostanie wzbogacona o dodatkowe dane związane z narzędziami.
Soeren Brogaard, dyrektor generalny Trackunit, powiedział, że obie firmy współpracowały nad partnerstwem od 18 miesięcy. 

– Zatwierdziliśmy i przetestowaliśmy, że integracja jest bezproblemowa. Obie platformy będą działać bez dodatkowych kosztów, więc jest to znacząca zaleta. Trackunit współpracował z partnerami przy podobnych inicjatywach w przeszłości, ale to, co jest nowe w tym przypadku, to kategoria sprzętu - innymi słowy narzędzia i lżejszy sprzęt. Nowością jest również skupienie się firmy Hilti na sektorze wykonawców. Wiemy, że aż 30% takiego sprzętu na placach budowy gubi się lub nie jest dostępne w odpowiednim czasie. Dlatego ta technologia została zaprojektowana tak, aby wyeliminować te problemy i zmniejszyć czas przestojów.

Michael Neidow, EVP w Hilti i szef jednostki biznesowej Tool Services, powiedział w oświadczeniu inauguracyjnym, że partnerstwo umożliwi również łączność narzędzi, maszyn i samochodów serwisowych wokół placów budowy.

W ostatnich miesiącach Trackunit przejął dział przemysłowego IoT konkurencyjnej firmy ZTR, tworząc w ten sposób jedną firmę z 1 milionem podłączonych urządzeń. Tymczasem Hilti nabył platformę technologiczną Fieldwire w listopadzie za około 300 mln USD.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.