[ATB] Technika Goldhofer

Szybki i bezpieczny transport z Goldhofer

Data publikacji:
Szybki i bezpieczny transport z Goldhofer

Firma Erdmännchen z niemieckiego Ebsdorfergrund jest specjalistą od robót ziemnych we wszystkich dziedzinach budownictwa, a jej działalność obejmuje również budowę dróg. Specyfikacja prowadzonych prac wymaga przy tym efektywnego i bezpiecznego transportu odpowiednich urządzeń i materiałów. W tej kwestii Erdmännchen stawia na najnowszą technologię pojazdów firmy Goldhofer.

Transport różnych ładunków jest nieodłączną częścią działań firmy Erdmännchen. Począwszy od maszyn jak koparki, wywrotki, walce, układarki i równiarki po materiały, w tym rury betonowe, fundamenty i materiały sypkie. Bezpieczny i wydajny transport wymaga jednak odpowiednio przygotowanej floty pojazdów. Aby znaleźć optymalne rozwiązanie tego problemu, powstał wspólny projekt firm Erdmännchen oraz VS Verkehrssicherheitsteam i Goldhofer - ekspertów od spraw transportu i logistyki.

Naczepa dla szybkich i bezpiecznych operacji transportowych

Samobieżna naczepa semi-niskopodwoziowa STZ-L 4 A RM o długości 16,5 m i ładowności do 41 ton jest przeznaczona do transportu urządzeń i materiałów budowlanych. Dla ułatwienia operacji załadunku została wyposażona w aluminiowe osłony najazdowe i nadstawki boczne, a jej wysokość załadunku to zaledwie 845 mm. Naczepa jest również przystosowana do transportu pojazdów z dużymi oponami i różnymi rozstawami osi. W tym celu pojazd ma obniżone sekcje zewnętrzne oprócz wnęk na koła na głównym pokładzie załadunkowym.

Z kolei dla obsługi długich ładunków i maszyn pomost załadowczy można wysuwać o prawie 3 m. W tylnej części naczepy umieszczone są dwuczęściowe rampy hydrauliczne z regulacją szerokości, które zapewniają odpowiednio niski kąt rampy dla pojazdów o małym prześwicie. Rampy blokują się automatycznie do jazdy i nie wymagają dodatkowego zabezpieczenia.

Dla zapewnienia maksymalnie wysokiego poziomu bezpieczeństwa naczepę wyposażono w gumową podłogę na całej długości na pokładzie załadunkowym, jest także praktyczny pakiet zabezpieczający ładunek w czasie transportu oraz system zdalnego sterowania radiowego wykorzystujący SmartControl firmy Goldhofer. System ten jest szczególnie wysoko ceniony przez użytkowników sprzętu Goldhofera ze względu na to, że pozwala na obsługę wszystkich elektrycznych i hydraulicznych elementów sterujących z bezpiecznej dla operatora odległości.

Prezentowaną naczepę STZ-L 4 A RM w żółtych barwach firmy Erdmannchen, można już spotkać na niemieckich drogach, sprzęgniętą z ciągnikiem siodłowym Scania V 8.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.