[ATB] Technika volvoŁadowarki kołowe

15% mniej paliwa z Volvo L150H

Data publikacji:

Firma Volvo w ofercie średnich ładowarek kołowych ma model L150H. Ładowarki z serii H, do której należy prezentowany model zużywają o 15% mniej paliwa niż maszyny z serii G, dzięki zaawansowanej konstrukcji silnika, drugiej generacji przekładni OptiShift, optymalizacji osprzętu oraz zastosowaniu nowego hamulca postojowego.

Zobacz także: Volvo CE - Powrót sztywnej ramy

  Jednostką napędową ładowarki Volvo L150H jest 6-cylindrowy silnik V-ACT o mocy 304 KM. Układ napędowy posiada 3-stopniowy system oczyszczania powietrza i spełnia wymagania normy emisji spalin Stage V. W ładowarkach 3 serii H zaimplementowano rozwiązania takie jak Reverse By Braking, czyli funkcję automatycznego przyhamowania przy zmianie kierunku, która wydłuża żywotność elementów maszyny i zwiększa komfort pracy oraz Pedał Eco, unikatowe rozwiązanie, zapewniające ekonomiczną eksploatację maszyny.

  Pedał Eco poprzez wywieranie siły zwrotnej w czasie zbyt mocnego wciskania pedału gazu, pozwala ograniczyć zużycie maszyny i paliwa. Nowa generacja przekładni OptiShift umożliwia operatorowi samodzielne sterowanie mechanicznym sprzężeniem silnika ze skrzynią biegów w wyniku czego pozwala skrócić cykle robocze i przyczynić się do dalszego obniżenia zużycia paliwa.

  Kolejne innowacyjne rozwiązania Volvo to funkcja poziomowania łyżki, wspomaganie załadunku Load Assist z pokładowym systemem ważenia, system monitorowania ciśnienia w oponach. Operator Coaching oraz aplikacja z mapowaniem położenia pojazdu. Układ hydrauliczny wyposażony jest w 3-osiowe pompy tłokowe o zmiennym wydatku, które obsługują układy hydrauliki roboczej, pilotowej oraz układ kierowniczy i hamulcowy.

  Kabina operatora zgodna z ROPS/FOPS może być dopasowana do indywidualnych potrzeb operatora. Wyposażona jest w fotel z regulowanym zawieszeniem i zwijanym pasem bezpieczeństwa, nagrzewnice z filtrem świeżego powietrza i wentylatorem z automatyczną regulacją obrotów, system oświetlenia, lusterka wewnętrzne i zewnętrzne, regulowaną kolumnę kierownicy, otwieraną prawą szybę i przyciemnianie szyby przedniej.

  Opcjonalnie można ładowarkę wyposażyć w kamerę cofania, system radarowy wykrywający przeszkody, układ Comfort Drive Control, który pozwala operatorowi kierować maszyną za pomocą niewielkiej dźwigni, klimatyzację, filtr powietrza w kabinie, fotele typu Premium, radioodtwarzacz (ze złączem AUX i USB oraz funkcją Bluetooth), oświetlenie LED oraz sygnalizacyjne, rolety na szyby, uniwersalny kluczyk, pilot do otwierania drzwi. Volvo oferuje również wybór dedykowanego osprzętu w tym łyżki proste, trapezowe do skał, ogólnego przeznaczenia, do materiałów lekkich, osprzęt widłowy, ramię do przenoszenia materiałów i chwytaki do dłużyc.
   

  Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

  Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

  Reklama
  Najnowsze artykuły:
  Reklama

  Najnowsze z kategorii

  Bądź na bieżąco!
  Zapisz się do newslettera

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.