[ATB] Technika

Allu poprawa rentowności podczas układania rurociągów

Data publikacji:

Fińska Grupa Allu oferuje sprzęt do przetwarzania, oddzielania, sortowania, mieszania i kruszenia materiałów. Typowe zastosowania obejmują m.in. recykling gleby i odpadów, przetwarzanie skażonej gleby oraz przekształcanie odpadów w materiał użytkowy. Bęben przesiewowy Allu Transformer TS jest skutecznym narzędziem przeznaczonym np. do prac podczas zasypywania rurociągów. Zapewnia wydajne przesiewanie materiału na miejscu, dzięki czemu możliwe jest wykorzystanie go bezpośrednio do zasypania wykopu, co eliminuje potrzebę dedykowanego stacjonarnego przesiewania lub zakupu drobnej gleby. Jednoczesna oszczędność czasu i obniżenie kosztów inwestycji.

Osprzęt Allu D-Series współpracuje z ładowarkami kołowymi, koparkami, ładowaczami burtowymi lub tylnymi motykami do przesiewania, kruszenia, proszkowania, napowietrzania, mieszania, oddzielania, podawania i załadunku materiałów. Podstawą w opracowanej technologii Allu TS Drum Assembly jest konfiguracja ostrzy przesiewających, które obracają się między grzebieniami przesiewającymi. 

Docelowa ziarnistość materiału jest określona przez przestrzeń między grzebieniami, a różne frakcje wielkości materiału można uzyskać dzięki zmianie położenia grzebienia. Ponieważ grzebienie przesiewające przenoszą większość ciężaru materiału, bębny i łożyska są mniej narażone na uderzenia i obciążenia, co z kolei wydłuża ich okres eksploatacji. Co niezmiernie ważne, konstrukcja zespołu zapewnia efektywną pracę bez zapychania zarówno w przypadku materiałów mokrych jak i suchych.

 

Poprawa rentowności podczas układania rurociągów

Zastosowanie bębna przesiewowego Transformer TS daje wiele korzyści podczas układania rurociągów. Na podstawie zdobytych doświadczeń, producent przekonuje, że narzędzie to poprawia rentowność aplikacji rurociągowych nawet o 80%. Ponadto zmniejsza uszkodzenia powłoki rurociągu przez skały i twardy materiał, zapewnia lepsze, bardziej równomierne zagęszczanie podczas procesu zasypywania, przyczynia się do zachowania integralności rurociągu poprzez zabezpieczenie go na miejscu oraz ułatwia maksymalną wymianę gleby i jej zagęszczenie podczas procesu zasypywania.

Wyeliminowany zostaje też problem z tzw. wiszącymi rurami nie do końca osadzonymi na dnie wykopu. Bęben przesiewowy jest z powodzeniem stosowany w robotach ziemnych na całym świecie. Przykładowo podczas układania 250 km nieliniowego odcinka rurociągu w USA na twardym, skalistym podłożu. Tradycyjne przesiewanie oznaczało w tym przypadku niską produktywność i pewne przekroczenie harmonogramu prac oraz ryzyko uszkodzenia rur przez twarde odłamki.

Zakup drobnoziarnistej gleby wiązałby się za to z ogromnymi kosztami oraz koniecznością transportu. Trzecią opcją było zastosowanie przystawki Allu D-Series z zespołem bębna TS Allu DH 3-12 TS16 na standardowej koparce.

Dzięki niemu uzyskano oczekiwaną wysoką wydajność, niski koszt pracy oraz terminowe wykonanie projektu. Transformer TS to idealne rozwiązanie przeznaczone nie tylko do prac przy układaniu rurociągów/gazociągów, z powodzeniem może być stosowany również podczas działań związanych z wodociągami, rurami kanalizacyjnymi, z układaniem kabli energetycznych itd.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.