[ATB] Aktualności Bobcat budowlane

Co nowego w firmie Bobcat?

Data publikacji:
Co nowego w firmie Bobcat?

Bobcat – specjalista także od maszyn do mniej wymagających robót ziemnych.

Bobcat wprowadza na rynek nową gamę produktów przeznaczoną do zagospodarowania terenów zielonych i dla ogrodnictwa. W skład tej serii wchodzą kompaktowe traktorki o mocy 25- 50 KM w wersji z kabiną lub bez, kosiarki zero-obrotowe, maszyny do wielkopowierzchniowej pielęgnacji darni np. pól golfowych, sprzedawane pod marką Ryan oraz znane już z portfolio Bobcata małe ładowarki przegubowe czy też gąsienicowe.

Zebranie i konsolidacja oferty produktów do zagospodarowania terenów zielonych jest nową propozycją firmy Bobcat dla sieci dilerskiej, z pełnym profesjonalnym podejściem do tematu ze względu na odmienną specyfikację tej linii asortymentu. Zainteresowanie tą inicjatywą wśród polskiej sieci dilerskiej jest spore, część z dilerów Bobcata już nawet działa w branży ogrodniczej i ma spore doświadczenie. Nowi dilerzy też mają zamiar podjąć temat ze względu na duży potencjał sprzedażowy.

– Nie tworzymy tutaj nowej sieci, bazujemy na obecnej. Pierwsze maszyny już pojawiają się u dilerów. Kosiarki obrotowe to kwestia kilku miesięcy, w tym roku się jeszcze pojawią. Naszą mocną stroną jest wsparcie aftermarket. Mamy swój magazyn części obsługujący Polskę, zachowujemy nasze standardy odnośnie np. gwarancji. To przekona klientów do naszej oferty  – mówi Adrian  Winnicki.

Jak wygląda ten sezon sprzedażowy?

2023 to kolejny rok, w którym trudno o przewidywalność, są pewne trendy, ale one się obecnie kompletnie zmieniają. Zapotrzebowanie na maszyny, które do tej pory bardzo dobrze się sprzedawały, spadło, natomiast te mniej popularne zyskały na sprzedaży. Ogólnie widać pewne spowolnienie na rynku niezależnie od marki maszyn, nie ma jednak paniki. Zlecenia cały czas są, maszyny się sprzedają.

– Sieć dilerska Bobcat w kategorii maszyn budowlanych jest w zasadzie kompletna i pokrywa praktycznie całe terytorium naszego kraju. Mamy jeszcze trochę pracy w branży rolnej, ale ze względu na dostępność maszyn jest tutaj spowolnienie. Brak dostępności maszyn nie pozwolił na współpracę z nowymi dilerami. Udało się pozyskać jednego nowego dilera w warmińsko-mazurskim, firmę Agrokompani  – wyjaśnia Adrian  Winnicki.

Obecni dilerzy mocno zaangażowali się w sprzedaż ładowarek teleskopowych, która mocno wzrosła. Udziały rynkowe nie są może na pierwszej lub drugiej pozycji, ale Bobcat ma silne miejsce na rynku tam wszędzie, gdzie są dilerzy firmy. Sprzedaż i zamówienia są teraz bardziej stabilne. Ważne, aby tylko były maszyny dostępne.

Związek Producentów i Dystrybutorów Maszyn Roboczych

– Optymizm jest o wiele większy niż np. pół roku temu, gdzie były problemy z pozyskiwaniem nowych członków. Dzisiaj skupiamy się na lobbingu, co w praktyce oznacza spotkania z urzędami odpowiedzialnymi za branżę. Prowadzimy rozmowy w temacie organizowania egzaminów operatorskich, działalności Państwowej Inspekcji Pracy, szkoleń dla egzaminatorów, tak żeby mieli dostęp do najnowszych maszyn. Są także spotkania z Urzędem Celnym, robione są opinie projektów ustaw, będą szkolenia z zagadnień prawnych. Jest tego dość dużo, potrzebni są więc nowi członkowie.

– Urzędy traktują nas poważnie, im też brakuje partnera do rozmów, nie mogą bezpośrednio rozmawiać z dilerami, a nie zawsze mają wiedzę branżową. Chcą wykonywać swoją pracę dobrze, my jesteśmy dla nich wsparciem – Adrian Winnicki.

Związek Producentów i Dystrybutorów Maszyn Roboczych powstał 24 marca 2022 roku w Warszawie. Prezesem Związku został Adrian Winnicki z Bobcat EMEA.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.