CompactMaster EM firmy Continental do ładowarek

Data publikacji:

Firma Continental wprowadziła na rynek nową oponę do ładowarek teleskopowych i kompaktowych o nazwie CompactMaster EM.

CompactMaster EM została zaprojektowana tak, aby pomóc operatorom radzić sobie w trudnych warunkach. W oponie zastosowano nową technologię bieżnika Turtle Shield oraz skręcony kord stalowy. Twarda i wytrzymała mieszanka gumowa, oraz bardziej elastyczna konstrukcja ze stalowego cordu pomagają zapobiegać przecięciom i uszkodzeniom, oferując jednocześnie większą stabilność - mówi Marcin Cywiński, menedżer opon rolniczych i MPT w firmie Continental Opony Polska. Warto przy tym dodać, że technologie Turtle Shield i Twisted Steel cord zapobiegają przebiciom i maksymalizują wytrzymałość.

Ładowarki teleskopowe i kompaktowe wykonują statyczne manewry na twardych powierzchniach, co zwiększa nacisk boczny na oponę.

– Nowa konstrukcja skręconego kordu stalowego jest częścią unikalnej konstrukcji Turtle Shield pod gumą, która chroni obszar barku opony przed uszkodzeniami, takimi jak przecięcia i przebicia

– wyjaśnia Marcin Cywiński.

To nie koniec interesujących rozwiązań. W oponie zastosowano większą ilość gumy o drobnej strukturze bloku, co zapewnia lepsze przebiegi i łatwiejsze pokonywanie manewrów w miejscu. Opona CompactMaster EM została zaprojektowana przez zespół badawczo-rozwojowy Continental. Jej produkcja odbywa się w zakładzie produkcyjnym w Lousado. (Portugalia)

Opona CompactMaster EM jest stworzona do pojazdów, które pracują na utwardzonych nawierzchniach, asfalcie, piasku i żwirze, zarówno w rolnictwie, jak i w budownictwie. Nowy wzór bieżnika został zaprojektowany tak, aby wytrzymywał siły boczne występujące podczas skrętów w miejscu, dzięki czemu jest bardziej odporna na przebicia. Jest również zdolna do jazdy z prędkością do 50 km/h.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.