[ATB] Nowości

Dobrze pozamiatane z Bobcatem

Data publikacji:

Firma Bobcat wprowadziła do swojej oferty kolejną gamę oprzętu roboczego wykorzystywanego do utrzymania dróg. Tym razem wybór producenta padł na uniwersalne zamiatarki, przeznaczone do współpracy z wieloma nośnikami narzędzi marki Bobcat, jak np. ładowarki o sterowaniu burtowym oraz kompaktowe ładowarki gąsienicowe, kompaktowe ładowarki kołowe, małe ładowarki przegubowe oraz ładowarki teleskopowe.

Rozszerzenie oferty firmy Bobcat w tym zakresie związane jest z nieustannym rozwojem rynku napraw nawierzchni asfaltowych i betonowych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Zgodnie z danymi Europejskiego Stowarzyszenia Wykonawców Nawierzchni Asfaltowych w samej Europie sieć autostrad i dróg regionalnych oraz lokalnych ma łączną długość ok. 5,5 mln km, z czego ponad 90% jest pokrytych asfaltem; liczba ta co roku się zwiększa.

– Wszystkie nawierzchnie asfaltowe muszą być regularnie konserwowane i naprawiane, co wydłuża ich żywotność. W firmie Bobcat kontynuujemy inwestycje, aby rozszerzać naszą ofertę osprzętu do konserwacji dróg, gdyż widzimy tu rosnący popyt. Obecnie oferujemy najszerszą gamę kompaktowych rozwiązań do naprawy dróg na rynku, zapewniając duży wybór produktów, od frezarek, zamiatarek i pił tarczowych po niedawno dodaną linię lekkich ubijarek

– mówi Daniele Paciotti, dyrektor linii produktów ds. osprzętów w Bobcat.

Nowa oferta

W związku z tym Bobcat wprowadził do swojego cennika 5 modeli zamiatarek o szerokości roboczej od 1,1 do 2,15 m, ze zbiornikiem na zanieczyszczenia o pojemności od 0,22 do 0,44 m³. Modele we wszystkich rozmiarach są obecnie dostępne z ujednoliconymi rozwiązaniami dla całej platformy. Co cechuje zamiatarki Bobcat, które znajdują zastosowanie nie tylko w budownictwie, ale także w takich branżach jak sprzątanie, recykling, wyburzenia czy rolnictwo?

Nowe zamiatarki mają mocne, bardziej wytrzymałe szczotki. W reakcji na opinie klientów firma Bobcat opracowała jako opcję nowy zbiornik na wodę montowany na samej zamiatarce, z przemyślnym przednim układem spryskiwaczy.

Zamiatarki Bobcat mogą zamiatać i zbierać pył i inne zanieczyszczenia zarówno podczas poruszania się do przodu, jak i do tyłu. Oznacza to, że są predestynowane do sprzątania parkingów, chodników, zatok i magazynów, jak również obiektów przemysłowych, zakładów recyklingu, placów budowy i rozbiórki czy budynków gospodarskich w rolnictwie.

Zamiatarki Bobcat, według producenta trwałe i łatwe w użytkowaniu, wykorzystują firmowy system łatwego montażu, który umożliwia operatorowi montaż i wymianę osprzętu w mniej niż minutę. Kluczowym rozwiązaniem jest tutaj urządzenie sterujące osprzętem ACD ze złączem 7-stykowym, które rozpoznaje podłączony osprzęt i pozwala operatorowi natychmiast wykorzystywać wszystkie jego funkcje bezpośrednio z kabiny.

Szeroka gama osprzętu

Zamiatarki Bobcat uzupełniają szeroką gamę osprzętu roboczego, obejmującą frezarki, piły tarczowe, rozściełacze gleby i asfaltu, równiarki, koparki do rowów czy szczotki kątowe.
Frezarki Bobcat, przeznaczone do łatania dziur w jezdni, pęknięć nawierzchni i uszkodzeń po oblodzeniu, ale również do frezowania powierzchni i obrabiania studzienek, to urządzenia o szerokości cięcia od 35 do 120 cm. Inne zastosowania obejmują tworzenie nacięć do zagłębionych linii rozdzielających pasy ruchu, wyrównywanie nawierzchni, tworzenie pionowych krawędzi podczas naprawy nawierzchni oraz wycinanie odpływów na parkingach i ukosowanie krawędzi jezdni.

Jeśli zaś chodzi o rozściełacze gleby i asfaltu Bobcat (szerokość robocza 1,9 lub 1,96 m - opcja), można je wykorzystywać do układania asfaltu i innego materiału na nowe nawierzchnie, do poszerzania i naprawy istniejących dróg, do uzupełniania i tworzenia nowej warstwy nawierzchni oraz do tworzenia podbudowy. Dzięki funkcji przesunięcia sprzęt może również rozściełać asfalt w taki sposób, aby ładowarka nie musiała przejeżdżać po rozściełanym materiale, dzięki czemu można uzyskać nienaruszoną i gładszą powierzchnię.

Z kolei solidne i wydajne piły tarczowe tną asfalt, beton, zmarznięty grunt, siatkę drucianą i inne twarde materiały z większą precyzją niż młoty pneumatyczne lub hydrauliczne. Stosuje się je do naprawy dróg i wycinania rowów pod instalacje wodne, gazowe, elektryczne i światłowodowe.

Piła do rowów unoszona jest i opuszczana hydraulicznie i, w zależności od modelu, ma głębokość cięcia od 15 do 80 cm. Bobcat oferuje również tarcze ze zmiennymi segmentami, które umożliwiają użytkownikowi szybką zmianę szerokości tarczy (50, 80, 100, 120 mm) w terenie, bez potrzeby wymiany całej tarczy w warsztacie.

Bobcat oferuje też linię lekkich maszyn do zagęszczania powierzchni. W sumie linia ubijarek firmy Bobcat składa się z 4 różnych rodzin produktów, w których jest dostępnych 37 modeli, od zagęszczarek stopowych o masie 29 kg po walce podwójne ważące 2,6 t.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.