Elektryczne wozidło budowlane JCB 1T-E

Data publikacji:

Firma JCB sukcesywnie kontynuuje rozwój swoich produktów w kategorii maszyn napędzanych elektrycznie, wprowadzając do oferty mini wozidło 1T-E. Maszyna ta przeznaczona jest do prac realizowanych w pomieszczeniach, pod ziemią i na obszarach wrażliwych na emisje spalin i stanowi idealne wsparcie dla wiodącej na rynku minikoparki elektrycznej JCB 19C-1E.

Prezentowany model wozidła 1T-E zaprojektowany został głównie na rynki europejskie i północnoamerykańskie, oferuje zerową emisję w miejscu użytkowania i niski poziom hałasu. Za zasilanie maszyny odpowiadają dwa akumulatory litowo-jonowe 2 x 48 V, każdy o mocy 5 kWh, które mogą być ładowane z konwencjonalnego źródła zasilania (standartowo dostępne są kable 110 i 230 V). Istnieje także możliwość zastosowania opcjonalnej, uniwersalnej ładowarki JCB 415V, co gwarantuje szybszy proces ładowania akumulatorów w celu wydłużenia czasu pracy.

Mini wozidło 1T-E to trwała, kompaktowa maszyna z pełnym stalowym koszem i wytrzymałym przegubowym podwoziem. Wszystkie panele nadwozia wykonane są w całości ze stali przez co zapewniają maksymalną trwałość maszyny. Okresowa konserwacja i wszelkie prace serwisowe są bardzo proste i nie generują wysokich kosztów. Konstrukcja skrzyni ładunkowej z wysokim przechyłem umożliwia wydajny załadunek do większych kontenerów. Masa własna wozidła wynosi 1625 kg, a maksymalne obciążenie użytkowe to 1000 kg.
 

 

Napęd przenoszony jest na wszystkie koła przy czym zamiast hydrostatycznego, indywidualnego napędu każdego koła, zastosowano w tym przypadku dwie konwencjonalne osie napędowe. Silnik hydrauliczny o mocy 7 kW zapewnia obsługę skrzyni ładunkowej, a druga pompa hydrauliczna jest używana do zasilania standardowego obwodu hydraulicznego maszyny, do sterowania i podnoszenia.

Firma JCB jak zawsze zadbała także o kwestie bezpieczeństwa operatora maszyny oraz osób postronnych. Wozidło JCB posiada ramę ROPS, dwustopniowy system hamowania oraz pomarańczowe i zielone światła ostrzegawcze. Dla zapewnienia maksymalnej widoczności w warunkach słabego oświetlenia, wozidło posiada mocny system oświetlenia roboczego LED.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.