Europejskie Stowarzyszenie Wynajmu - Prognoza wzrostu

Data publikacji:

Europejskie Stowarzyszenie Wynajmu (ERA) prognozuje wzrost działalności rentalowej w Europie o 5,6% w 2022 r. po szacowanym wzroście o 6,3% w tym roku.

ERA szacuje, że branża skurczyła się o 7,2% w 2020 r., kiedy pandemia miała największy wpływ na działalność branży. Jednocześnie Europejskie Stowarzyszenie Wynajmu poinformowało, że w 2020 r. branża wygenerowała przychody w wysokości 25,2 mld euro.

Europejska organizacja wskazała także:

– Kraje skandynawskie, które nie zamknęły się i z prawie żadnymi zamknięciami zakładów, radziły sobie lepiej niż Europa Południowa i Wielka Brytania, które stanęły w obliczu lockdownów i zakłóceń działalności. Po wejściu w życie Brexitu Wielka Brytania znalazła się w trudnej sytuacji, ponieważ pozyskiwanie materiałów wiąże się teraz ze zwiększonymi kosztami, a niedobór siły roboczej, obecny w całej Europie, jeszcze bardziej się pogłębia.

ERA stwierdziła, że ponowne otwarcie gospodarek europejskich po pierwszym kwartale 2021 r. przyniosło korzyści działalności w zakresie wynajmu. 

– Wyniki przez resztę roku poprawiły się na większości rynków i obecnie wskazują na solidną prognozę wzrostu na 2021 r., głównie w Europie Południowej i Wielkiej Brytanii, które były najbardziej dotkniętymi regionami, podczas gdy wzrost w krajach skandynawskich i Europie Wschodniej pozostaje bardziej ograniczony.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.