[ATB] Aktualności Hilti

Hilti ze specjalistą od oprogramowania

Data publikacji:

Grupa Hilti, która dostarcza rozwiązania narzędziowe i mocujące, technologie, oprogramowanie i usługi dla branży budowlanej, zawarła umowę przejęcia firmy Fieldwire, specjalisty w dziedzinie oprogramowania - za kwotę ok. 300 mln USD.

Fieldwire, dostawca technologii budowlanych z siedzibą w San Francisco (USA), oferuje platformę do zarządzania miejscami pracy, która jest obecnie wykorzystywana w ponad milionie miejsc pracy na całym świecie. W oświadczeniu firmy Hilti stwierdzono, że przejęcie: – połączy produkty Fieldwire z globalną marką i zasięgiem rynkowym Hilti, aby pomóc zwiększyć produktywność wykonawców i placów budowy.

Christoph Loos, dyrektor generalny Grupy Hilti, potwierdził, że przyspieszy to możliwości Hilti w zakresie dostarczania nowoczesnych rozwiązań swoim klientom za pomocą zapoznanych postępów w oprogramowaniu.

– Odkąd cyfryzacja stała się głównym czynnikiem zwiększającym produktywność w budownictwie, Hilti inwestuje w cyfrowe rozwiązania dla profesjonalistów budowlanych. To przejęcie wzmocni nasze portfolio oprogramowania i jest logicznym krokiem w kierunku naszej wizji stania się wiodącym partnerem w zakresie digitalizacji dla naszych klientów. Zamierzamy dalej inwestować w platformę, aby stworzyć kolejnego lidera rynku oprogramowania do zarządzania projektami budowlanymi

– stwierdził Christoph Loos.

Rozumie się, że pracownicy Fieldwire zostaną zaproszeni do pozostania w Hilti Fieldwire pod dalszym przywództwem współzałożycieli Fieldwire, Yvesa Frinaulta i Javeda Singha, a nowo połączona firma planuje również znaczne powiększenie zespołu.

Yves Frinault, dyrektor zarządzający Fieldwire powiedział:

– Z Hilti znaleźliśmy partnera, który naprawdę podziela nasze wartości, a jednocześnie pozwala nam przyspieszyć rozwój produktów dla naszych klientów na nowych i istniejących rynkach. 

Oczekuje się, że przejęcie Fieldwire przez Hilti zostanie zamknięte w IV kwartale 2021 r., z zastrzeżeniem standardowych warunków transakcji, w tym zgód regulacyjnych.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.