[ATB] Technika Przyczepy budowlane

Hybrydowa przyczepa budowlana firmy RCM

Data publikacji:

Firma RCM z siedzibą w gminie Gołdap w woj. warmińsko-mazurskim ma w swoim asortymencie rożnego typu przyczepy, w tym wersje skorupowe, do przewożenia balotów, hybrydową oraz łyżki i dodatkowy osprzęt do koparek, koparko-ładowarek, ładowarek i minikoparek. Oferta RCM obejmuje także projektowanie i produkcję konstrukcji stalowych np. hal, wiat, garaży lub kontenerów zgodnie z oczekiwaniem klienta, remonty i naprawę sprzętu ciężkiego, a także usługi z zakresu obróbki metali.

Przełomowym rozwiązaniem firmy RCM jest hybrydowa przyczepa budowlana Clever Turtle CTI. Model ten jest kompaktowym rozwiązaniem ułatwiającym transport maszyn na plac budowy, jednocześnie łączącym w sobie funkcję wywrotki hydraulicznej oraz przyczepy do przewozu kruszyw i materiałów budowlanych.

Trzy w jednej

Przyczepa hybrydowa - Clever Turtle CT1 to rozwiązanie bardzo uniwersalne ponieważ łączy w sobie funkcjonalność lawety do przewozu kompaktowych maszyn budowlanych, wywrotki hydraulicznej, a także przyczepy budowlanej. Bez problemów umożliwia sprawny transport kompaktowych maszyn  w klasie 6-8 ton lub do 16 ton materiałów sypkich. W ten sposób staje się doskonałym wyborem w zakresie efektywności prowadzenia prac ziemnych i co ważne gwarantuje redukcję kosztów operacyjnych.

Przyczepa osadzona jest na 2 osiach i wyposażona w szerokie opony w rozmiarze 550/60-22,5 przeznaczone do pracy maszyny nawet w ciężkim terenie. Przyczepa posiada zaczep oczkowy lub kulowy w zależności od wymagań klienta. Posiada również hamulcowy układ pneumatyczny marki Wabco, 3 pary wyjść hydraulicznych, stopę hydrauliczną z pompą ręczną oraz pełne wymagane oświetlenie drogowe, zawierające światła obrysowe i pozycyjne.

Wymiary gabarytowe przyczepy przedstawiają się następująco: długość całkowita 7 m, szerokość 2,5 m oraz wysokość 2,69 m. Przy masie własnej ok. 5650 kg zapewnia pojemność nadwozia wynoszącą 10 m³ oraz dopuszczalną masę całkowitą 21 t. Kąt podnoszenia nadwozia przyczepy wynosi 48O.

Podłoga najazdów wykonana jest z blachy ryflowanej, natomiast w zależności od wymagań eksploatacyjnych podłoga całej przyczepy może być wykonana ze stalowej blachy S355 lub z blachy ze stali trudnościeralnej typu Hardox. Projekt dotyczący opracowania i produkcji przyczepy budowlanej RCM Clever Turtle CTI został wsparty ze środków Unii Europejskiej.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.