[ATB] Technika

Komatsu PC09-1 przyjazna dla użytkownika

Data publikacji:

Minikoparka Komatsu PC09-1 to przyjazna dla użytkownika maszyna, która oferuje oczekiwaną w tej klasie wydajność działania. Jest zwinna i precyzyjna oraz niezwykle kompaktowa. Wymiary koparki to 2,81x0,85x1,4 m, a jej masa eksploatacyjna wynosi od 0,88 do 1,08 t. Jednostką napędową modelu PC09-1 jest niewielki silnik Komatsu 2D68E-3A o pojemności 522 cm³ oraz mocy 6,8 kW uzyskiwanej przy 2200 obr./min.

    Komatsu PC09-1 przyjazna dla użytkonika

Przenoszenie mocy zapewnia dwubiegowa przekładnia hydrostatyczna, a prędkość poruszania się wynosi 1,5-3 km/h. Układ hydrauliczny zasilany jest przez dwie pompy zębate o wydatku 2x11 l/min. Maksymalne ciśnienie robocze wynosi 160 barów. System Closed Load Sensing z pilotowym układem sterowania zapewnia wymaganą prędkość, moc oraz precyzję działania, a nowe szybkozłącze Komatsu usprawnia proces wymiany osprzętu roboczego. Stanowisko pracy operatora jest niezwykle proste.

Zawiera siedzisko z pasem bezpieczeństwa, dźwignie obsługowe oraz niewielką konsolę centralną z dedykowanym przyciskiem do sterowania hydraulicznie rozsuwanym podwoziem. Ta cecha umożliwia operatorowi szybkie przejście z maksymalnej stabilności podczas kopania na szerokość mniejszą niż 1 m, aby ułatwić przejazd przez wąskie przejścia. Rozwiązania techniczne opracowane przez Komatsu zwiększają także wytrzymałość i funkcjonalność PC09-1. Jest tutaj odlewany korpus zapewniający wyjątkową sztywność i wytrzymałość oraz metalowa maska gwarantująca dłuższą żywotność i niższe koszty naprawy w przypadku kolizji.

Specjalny wysięgnik rurowy mieści wszystkie węże hydrauliczne i chroni je przed uszkodzeniem mechanicznym, dając jednocześnie pełną widoczność obszaru roboczego. Komatsu oferuje opcjonalne wyposażanie koparki w postaci zadaszenia zgodnego ze standardem TOPS oraz ramienia z młotem hydraulicznym. Minikoparka PC09-1 staje się wówczas maszyną „2 w 1” pozwalającą osiągnąć większą funkcjonalność i wydajność.
 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.