Liebherr i Leica Geosystems współpracuje w systemach sterowania

Data publikacji:

Jeden z największych producentów sprzętu budowlanego i górniczego - firma Liebherr oraz będąca częścią grupy Hexagon, Leica Geosystems od zeszłego roku są partnerami w dziedzinie systemów sterowania maszynami. Wynikiem współpracy pomiędzy partnerami jest koparka gąsienicowa R934G8 z fabrycznie zamontowanym systemem sterowania maszyną Leica Geosystems.

Pierwsza koparka hydrauliczna R934G8 z systemem sterowania Leica Geosystems, została dostarczona dla Brad-Pave w Wielkiej Brytanii. Do wyboru tego rozwiązania przekonały właściciela firmy Paula Bradshawa wysoka jakość maszyn i duże doświadczenie firmy Liebherr. Innymi ważnymi aspektami, które przechyliły szalę na korzyść Liebherra są doskonała obsługa klienta oraz szerokie możliwości adaptacji maszyny.

Pierwszym zadaniem dla koparki R 934 było wykopanie dużego rowu odwadniającego w poprzek pola. Operator maszyny wysoko ocenił moc i szybkość reakcji koparki na wydawane polecenia, a Paul Bradshaw oświadczył, że będzie dalej rozwijać współpracę z Liebherr.

System sterowania maszyną Leica 3D

Zawarte pomiędzy firmami Liebherr i Leica Geosystems partnerstwo pozwala klientom Liebherr`a na zakup koparek gąsienicowych i kołowych generacji 6. i 8. z opcjonalnym fabrycznym systemem sterowania maszynami 2D i 3D. Największą zaletą takiej instalacji fabrycznej jest zapewnienie wysokiej niezawodności działania systemu dzięki specjalistycznej wiedzy personelu wykonującego prace montażowe.

System sterowania maszyną Leica Geosystems prowadzi operatora podczas wykonywania prac za pomocą modeli referencyjnych i GNSS w 3D. Informacje o wykonywanym projekcie i przekazywane w czasie rzeczywistym dane o pracy maszyny są wyświetlane w kabinie operatora  na dedykowanym panelu sterowania. System Leica wykorzystuje formaty: Land XML, DXF, GEO, KOF, L3D, LMD, LIN, MBS i TRM oferując w ten sposób wysoką uniwersalność oraz elastyczność pracy.

Ponadto jedna platforma operacyjna jest przeznaczona dla różnych maszyn. Do dyspozycji użytkownika oddaje prosty i intuicyjny interfejs sterowania, a bezkablowa instalacja komputera umożliwia operatorowi łatwą wymianę panelu z jednej maszyny na drugą.

Leica Geosystems oferuje również specjalne narzędzia, które zwiększają produktywność koparki poprzez automatyzację jej kluczowych funkcji. Zastosowana funkcjonalność koparki obejmuje częściową lub pełną automatyzację wysięgnika, łyżki, łyżki hydraulicznej lub głowicy wychylno-obrotowej. Korzystanie z tych możliwości pozwala szybciej i z większą precyzją wykonywać nawet złożone roboty ziemne, takie jak tworzenie skarp i wykopów. Inne ważne funkcje systemu Leica to np. CoPilot i automatyczne rozpoznawanie narzędzi, które odciążają operatora i zapewniają mu większy komfort podczas wykonywania pracy

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.