[ATB] Technika Liebherr

Liebherr oferuje nowy interfejs użytkownika

Data publikacji:

Żurawie wieżowe Liebherr z serii EC-B i EC-H otrzymują nowy wyświetlacz dotykowy z inteligentnym systemem operacyjnym Tower Crane Operating System (TC-OS). Dwunastocalowy wyświetlacz multi-touch zapewnia doskonałą czytelność, nawet w trudnych warunkach oświetleniowych, a nowo opracowany interfejs użytkownika cechuje się uproszczoną strukturą menu i intuicyjnym systemem obsługi.

Praca operatora dźwigu wymaga dużego skupienia i precyzji dlatego kluczowe ustawienia operacyjne powinny być zawsze łatwo dostępne w zasięgu wzroku. Intuicyjny system operacyjny TC-OS firmy Liebherr wraz z wyświetlaczem dotykowym pozwalają operatorom dźwigów oraz inżynierom montażowym na sprawne poruszanie się po strukturze menu. Teraz mogą mieć zawsze dostępne newralgiczne dane, aby zapewnić bezpieczne i precyzyjne podnoszenie.

Przejrzysty i nowoczesny

Nowy wyświetlacz EMS-4 o wydłużonej żywotności z interfejsem użytkownika systemu operacyjnego Tower Cranes (TC-OS) jest następcą EMS-3. Podczas jego tworzenia firma Liebherr skorzystała z doświadczonego wsparcia ekspertów z User Interface Design.

Skupiono się na wyeliminowaniu elementów rozpraszających uwagę i wyświetlaniu odpowiednich, wymaganych elementów. W wyniku tego powstała uproszczona struktura menu z łatwo rozpoznawalnymi ikonami i symbolami. Nawigacja po menu jest prosta i intuicyjna, a to oznacza skrócenie czasu szkolenia pracownika. Sterowanie realizowane poprzez stukanie i przesuwanie po ekranie jest każdemu znane z tabletów i smartfonów. Wszystko jest teraz znacznie szybsze.

Do dyspozycji użytkownika oddano menu zawierające szeroką gamę języków do wyboru, a także odpowiednie jednostki miary z systemem metrycznym i anglo-amerykańskim. Przejrzysta struktura menu zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo i większy komfort użytkowania nawet w trudnych warunkach oświetleniowych, często spotykanych w kabinach dźwigów.

Ekran zapewnia optymalną czytelność, ma powłokę antyrefleksyjną i  jest odporny na zabrudzenia. Dostępne są także dedykowane tryby wyświetlania do pracy w dzień i w nocy. Wyświetlacz można również przechylać i obracać.
 

Personalizacja ustawień systemu 

Nowy wyświetlacz Liebherr pozwala na zapisywanie spersonalizowanych ustawień operacyjnych dla różnych zadań. Są one umieszczone w pamięci w profilach operatora i można je dowolnie wczytywać na początku każdej zmiany.

Wyświetlacz może zintegrować pracę kilku urządzeń, przykładowo nie jest już potrzebny zewnętrzny ekran kamery hakowej, ponieważ jego obraz można zintegrować z EMS-4. Wszystkie informacje są obecnie dostępne  na jednym urządzeniu, a operator może się bardziej skoncentrować na wykonywanej pracy. Wyświetlacz pozwala również na sterowanie ustawieniami innych systemów np. układu klimatyzacji czy wycieraczek.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.