[ATB] Nowości

Małe kompresory z normą Stage V od Doosan Portable Power

Data publikacji:

Kolejną firmą która zdecydowała się na prezentację online swoich nowości produktowych jest Doosan Portable Power. W ten właśnie sposób zaprezentowała nową linię małych, mobilnych kompresorów dedykowanych na rynek europejski. Seria ta obejmuje 4 nowe modele ze swobodnym wydatkiem powietrza 2,5-5 m³/min, charakteryzujące się trwałością, niezawodnością, łatwością transportu oraz obsługi.

Jeśli chodzi o nowe małe kompresory Doosan Portable Power, pierwsza liczba w nazwie modelu wskazuje ciśnienie w barach, druga liczba odpowiada znamionowemu przepływowi powietrza w m³/min, a cyfra 5 na końcu - wskazuje na silnik zgodny z normą Stage V.

Są trzy modele działające z ciśnieniem znamionowym 7 barów - 7/25, 7/45 oraz 7/55 zasilane nowym silnikiem Yanmar (Stage V), z wydatkiem odpowiednio 2,5; 4 i 5 m³/min. Linię małych kompresorów uzupełnia nowy model 14/35 o wyższym ciśnieniu, zapewniający 3 m³/min sprężonego powietrza pod ciśnieniem 13,8 bara.

Przyjazne dla środowiska

– Złożone wymagania projektowe narzucone przez wdrożenie najnowszych silników Stage V skłoniły nas do całkowitej zmiany konstrukcji linii małych kompresorów, jednak przy zachowaniu doskonałej trwałości naszych produktów, zwiększeniu zdolności do eksploatacji i spełnieniu możliwych wymagań dotyczących transportu, z jednoczesnym uwzględnieniem rozwiązań bardziej przyjaznych dla środowiska. W rezultacie, podobnie jak w przypadku naszych większych kompresorów, szczelna izolowana podstawa jest w całości zintegrowana z dolną ramą nowych małych kompresorów i zawiera centralne spusty wszystkich cieczy. W przypadku jednostek Stage V ze sterowaniem elektronicznym wprowadziliśmy również opcjonalną funkcję ECOmizer, która zmniejsza emisje, hałas i zużycie paliwa

– skomentował Jan Moravec, dyrektor generalny Doosan Portable Power na Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

A skoro już mowa o funkcji ECOmizer, to rozszyfrujmy co ona w praktyce oznacza. Mówiąc najprościej pozwala maszynom na automatyczne rozpoznanie fazy roboczej i zmianę ciśnienia oraz prędkości silnika bez konieczności interwencji operatora, co pozwala zoptymalizować zużycie paliwa oraz zmniejszyć hałas i emisje.

Kiedy tylko operator włączy narzędzie pneumatyczne zasilane kompresorem, maszyna automatycznie wykrywa zwiększone zapotrzebowanie na przepływ i ciśnienie, zapewniając natychmiast maksymalną wydajność. I dla przykładu, przy cyklu roboczym 50% pełnego obciążenia i 50% obrotów jałowych, według producenta ECOmizer zapewnia oszczędność paliwa na poziomie 60%.
 

Nowy wygląd i funkcje

– Najbardziej zauważalna zmiana w modelach Stage V 7/25, 7/45, 7/55 oraz 14/35 to nowy, dynamiczny i nowoczesny wygląd ulepszonej konstrukcji. Powodzenie poprzednich osłon z polimeru Tough Top sprawiło, że obecnie Doosan Portable Power oferuje je w standardzie. Nowa, łatwa do otwarcia osłona tworzy fantastyczne kształty z nowo zaprojektowanymi błotnikami i zderzakami z polimeru. Nowe, wbudowane światła diodowe również są dostępne we wszystkich maszynach jako standard. Oczywiście, dotychczasowe wersje osłon metalowych dalej są dostępne jako opcja

– przedstawił nowości produktowe Michele Corsi, dyrektor ds. produktów w Doosan Portable Power.

Oczywiście to nie wszystkie ulepszenia wprowadzone w nowej linii małych kompresorów. Obejmują one również ulepszony panel sterowania, który został przesunięty, aby zapewnić bardziej ergonomiczny dostęp, jest teraz również zabezpieczony pokrywą z zamkiem na klucz. Prosty mechaniczny ciśnieniomierz wskazuje wartość ciśnienia, a w modelach z elektronicznym sterowaniem silnika jest dodatkowy przełącznik wymuszonej regeneracji filtra DPF. Maszyny z opcją prądnicy są również wyposażone w dodatkowy przełącznik trzypozycyjny i woltomierz.

Funkcje, serwis, konserwacja

Wszystkie nowe małe mobilne kompresory Doosan Portable Power są wyposażone w podwozie z hamulcami lub bez i dostępne w konfiguracjach o stałej i zmiennej wysokości. Mają masę poniżej 750 kg, nawet z opcjonalnym wyposażeniem, takim jak chłodnica końcowa czy smarownica. Oznacza to, że każdy posiadacz prawa jazdy kategorii B może holować maszyny za swoim pojazdem. Wszystkie modele mają również homologację do masy 950 kg, co pomaga klientom, którzy chcą zamontować nieco więcej opcjonalnego wyposażenia.

Mobilne kompresory tej marki, podobnie jak wcześniej modele ze znakiem Doosan Portable Power cechują się prostotą codziennej konserwacji i niewielkimi wymaganiami serwisowymi.  W nowych maszynach osłonę można otworzyć w stronę belki zaczepowej, co gwarantuje maksymalną stabilność podczas serwisowania maszyny.

Ponadto otwarcie w położeniu konserwacji przekracza 90°, zapewniając łatwy dostęp do wszystkich podzespołów. Dodatkowo układ chłodzenia znajduje się z tyłu, dzięki czemu codzienne czyszczenie jest szybkie i wydajne, zaś wszystkie części nadające się do wymiany znajdują się tuż przy operatorze, dzięki czemu prace konserwacyjne są bardzo szybkie.

Rynek kompresorów mobilnych

Około 70% rynku kompresorów mobilnych w UE to maszyny w klasie 2-5 m³/min. Główne rynki zbytu to: Wielka Brytania, Niemcy, Austria, Szwajcaria, Francja i kraje Beneluksu (Belgia, Holandia i Luksemburg), które razem stanowią 70% branży obejmującej wiele sektorów, takich jak: wynajem maszyn, budownictwo, segment komunalny, wyburzenia oraz przemysł ogólny.

Doosan Portable Power utrzymuje wysokie udziały w tym regionie i należy do trzech największych graczy na rynku. Poza mobilnymi kompresorami dla budownictwa, wynajmu maszyn, kamieniołomów, branży komunalnej i przemysłu ogólnego oferta Portable Power obejmuje agregaty prądotwórcze i oświetleniowe przeznaczone na te same rynki.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.