[ATB] Technika

Mecalac TLB 880 z przesuwem lub mocowaniem centralnym

Data publikacji:
Mecalac TLB 880 z przesuwem lub mocowaniem centralnym

Oferta firmy Mecalac obejmuje wydajne koparkoładowarki w wersji z przesuwem lub mocowaniem centralnym. Pierwsza z przedstawionych kategorii obejmuje 4 modele w kategorii wagowej 7-9 ton, natomiast pojedyncza w asortymencie Mecalac maszyna z mocowaniem centralnym to wersja TLB 830. Łącząc dużą moc, wydajność z wytrzymałą konstrukcją i jakością wykonania, koparkoładowarki Mecalac są ciekawą opcją zarówno dla firm budowlanych jak i tych wynajmujących maszyny.

Nowym modelem Mecalac jest koparkoładowarka z przesuwem TLB 880 o masie własnej 8060 kg. Napędzana jest oszczędnym silnikiem wysokoprężnym o mocy 74,5 kW, zgodnym z normą emisji spalin Stage V. Jednostka ta w połączeniu z przekładnią Synchro Shuttle lub przekładnią Servo Power Synchro, zapewnia bardzo dobre własności trakcyjne oraz prędkość poruszania do 40 km/h.

Sprawdzony układ hydrauliczny Mecalac zasilany jest podwójnymi pompami zębatymi o wydatku 143 l/min, wszelkie operacje robocze odbywają się w sposób płynny i precyzyjny. Koparkoładowarka zapewnia maksymalna głębokość kopania 5,7 m, a do tego udźwig na maksymalnej wysokości 3,51 m wynoszący 3700 kg. Kabina operatora zgodna jest ze standardami ROPS i FOPS, wyposażona jest w wygodne siedzisko oraz ergonomicznie ukształtowane środowisko interfejsu obsługi w postaci np. cyfrowego wyświetlacza bocznego.

Wersja z centralnym mocowaniem

Koparkoładowarka TLB 830 o masie własnej 7215 kg została stworzona głównie z myślą o rynku wynajmu maszyn budowlanych. Napędzana jest silnikiem o mocy 70 kW, zgodnym z normą emisji spalin Stage IIIA. Współpracuje efektywnie z synchroniczną skrzynią biegów, zapewniając sprawne poruszanie się między miejscami pracy z prędkością do 38 km/h. Układ hydrauliczny typu Open Centre jest zasilany pompą o wydajności 128 l/min. Maszyna umożliwia sprawną pracę w ograniczonych przestrzennie miejscach, np. przy załadunku samochodów ciężarowych, ponieważ posiada zakrzywiony wysięgnik koparkowy.

Wspomnieć tutaj należy także drążki koparkowe ze wspomaganiem servo SAE/ISO, które usprawniają pracę na placu budowy i podnoszą komfort operatora. Przednia łyżka ma standardową pojemność 1 m³, wysoka siła wyrywania 4600 daN usprawnia cały proces wyładunku. Ogólnie parametry robocze koparkoładowarki przedstawiają się następująco: udźwig na maksymalnej wysokości 3,4 m wynosi 3759 kg, a maksymalna głębokość kopania to 5,44 m. Szczególną uwagę zwraca doskonała w tej klasie maszyn średnica zawracania 7,9 m, która czyni model TLB 830 wyjątkowo łatwy w manewrowaniu. W pełni przeszklona kabina operatora zapewnia zgodność ze standardami ochrony ROPS i FOPS i wyposażona jest analogicznie ze specyfikacją Mecalac.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.