[ATB] Technika

Meet the future z Kramer 

Data publikacji:

Pod mottem „Meet the future” firma Kramer zaprezentuje się na targach Bauma 2022 wraz z siostrzaną marką Wacker Neuson. Co kryje się pod tym hasłem? Przede wszystkim to, że Kramer zdecydowanie postawił na tematy przyszłości, takie jak elektryfikacja i cyfryzacja. Celem prezentacji targowej jest także osobista wymiana z odwiedzającymi. 

    Meet the future z Kramer 

W tym roku firma Kramer po raz kolejny zaprezentuje szeroki przekrój swojego portfolio produktów w sposób zorientowany na zastosowania oraz przedstawi szereg nowych produktów. 

Smart Attach

W celu większej wydajności, skuteczności i bezpieczeństwa Kramer zaprezentuje innowacyjny rozwój znanej płyty szybkiej wymiany osprzętu do w pełni hydraulicznego systemu szybkiej wymiany osprzętu „Smart Attach” - prezentowanego już zresztą na łamach atb. Należy podkreślić, iż znana płyta szybkiej wymiany osprzętu firmy Kramer należy do standardowego wyposażenia ładowarek kołowych od 1963 r. i do dziś zachowuje wystarczającą efektywność działania. Sprawdzone mocowanie stanowi podstawę do dalszego rozwoju teraz w pełni hydraulicznego systemu szybkiej wymiany osprzętu „Smart Attach”. Wymiary obu systemów szybkiej wymiany osprzętu są identyczne, dzięki czemu można nadal stosować istniejący osprzęt dodatkowy. System oferuje użytkownikom takie zalety jak: zwiększone bezpieczeństwo kierowcy, brak wycieków oleju, a przede wszystkim oszczędność czasu przy wymianie osprzętu. 

Nowa konstrukcja podnośników teleskopowych

Seria ładowarek teleskopowych Kramer o udźwigu od 3 do 5,5 t doczekała się liftingu, który po raz pierwszy zostanie zaprezentowany podczas tegorocznych targów Bauma. W przypadku podnośników teleskopowych kluczowym elementem jest widoczność obszaru roboczego. To jednak niejedyny priorytet, gdyż Kramer położył nacisk również na kwestie bezpieczeństwa. Producent może pochwalić się nową konstrukcją maski silnika, która jest stosowana w maszynach 3007, 3507, 3610, 4007 i 4507. Efekt? Operator zyskuje znakomitą widoczność, zwłaszcza w kierunku na prawo. Dodatkowo takie funkcje, jak blokada mechanizmu różnicowego, stabilizator ładunku i kontrola przeciążenia zostały zaktualizowane, co pozwala na pełne wykorzystanie potencjału maszyny, dzięki czemu praca jest jeszcze bardziej wydajna np. w recyklingu lub żwirowniach.

Bez emisji

Na targach Bauma firma Kramer zaprezentuje też innowacje w swojej ofercie produktów o zerowej emisji. Niemiecki producent jako pierwszy zaprezentował na targach Bauma 2016 pierwszą elektryczną ładowarkę kołową z 4 kołami skrętnymi. W tym roku Kramer zaprezentuje przyszłego następcę modelu 5055e. Oprócz elektrycznej ładowarki kołowej firma Kramer po raz pierwszy zaprezentuje również ładowarkę teleskopową z napędem elektrycznym. Odwiedzający mogą więc oczekiwać wielu innowacji pod hasłem „Meet Green”.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.