Minikoparka na prąd firmy Yanmar

Data publikacji:

Yanmar jest uznanym producentem maszyn budowlanych oraz silników spalinowych. Wykorzystując zdobyte doświadczenie, firma obecnie wkracza w kategorię maszyn zeroemisyjnych dzięki swojemu pierwszemu prototypowi elektrycznej minikoparki. Nowy model SV17e to innowacja stanowiąca ważny strategiczny krok w transformacji Yanmar Compact Equipment.

Dyrektor generalny Yanmar, Giuliano Parodi zapowiedział, że celem firmy jest transformacja obejmująca cały zakres jej działalności, która zawierać będzie nowe produkty wykorzystujące technologie paliw alternatywnych. Prototyp SV17e jest właśnie demonstracją tego kierunku, budowania zrównoważonego biznesu dla klientów firmy i jej partnerów dilerskich.
Minikoparka SV17e przeznaczona jest dla klientów na rynku europejskim zainteresowanych klasą maszyn od 1,5 do 2 ton.

Jej sercem jest wysoko wydajny silnik elektryczny, który zasilany jest z 48-voltowych akumulatorów z funkcją szybkiego ładowania. Ładowarka elektryczna jest cichą, w pełni bezemisyjną maszyną, zaprojektowaną tak, aby sprostać najbardziej wymagającym ograniczeniom z zakresu ochrony środowiska.

Jednocześnie oferuje najwyższy poziom komfortu, ergonomii i mocy operacyjnej, precyzji i kontroli działania. Nowy prototyp jest dla Yanmar bardzo ważny, ponieważ pokazuje  zdolność producenta do wprowadzenia nowych poziomów jakości i niezawodności w technologii silników elektrycznych.

W ramach przygotowań do szerokiej prezentacji na targach Bauma 2022 i planowanego wprowadzenia na rynek, prototyp SV17e przechodzi obecnie intensywne testy. Są to wymagające i trudne próby terenowe, które mają potwierdzić bezkompromisowy poziom trwałości i niezawodności w projektowanych rozwiązań.

Według dyrektora ds. inżynierii EMEA, Sota Takami, nowa maszyna została przetestowana do granic możliwości, a we wszystkich zadaniach minikoparka spisała się bardzo dobrze. Sama zerowa emisja maszyny już jednak nie wystarczy. Operatorzy testowi  zwracali także uwagę na dostępną moc minikoparki, jej doskonałe prowadzenie oraz komfortowe warunki pracy.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.