Mobilny agregat prądotwórczy firmy Himoinsa

Data publikacji:
Mobilny agregat prądotwórczy firmy Himoinsa

Mobilny agregat prądotwórczy HGS-1030 NG/LPG jest odpowiedzią hiszpańskiego producenta - firmy Himoinsa na wymagania firm zajmujących się wypożyczaniem sprzętu budowlanego. Kompaktowy agregat o mocy 1MW może pracować zarówno z gazem ziemnym, jak i LPG bez utraty mocy. Dodatkowo jest łatwy w transporcie, generuje niskie koszty eksploatacyjne i jest łatwy w konserwacji. Na wyróżnienie zasługuje również jego cicha praca oraz niski poziom emisji.

Gaz ziemny lub LPG

Generator Himoinsa HGS-1030 NG/LPG jest wyposażony w 56-litrowy, niskoprężny 16-cylindrowy silnik Siemens V-16 z dwułożyskowym alternatorem Stamford z elastycznym sprzęgłem, który zapewniającym maksymalną trwałość, wytrzymałość i pracę bez wibracji.

Posiada również układ hydrauliczny przeznaczony do wydajnego chłodzenia dwóch obwodów silnika HT-LT (wysoka i niska temperatura), ponadto czujniki temperatury i ciśnienia w całym obwodzie, naczynia wzbiorcze do stabilizacji ciśnienia i zawory trójdrogowe do sterowania przepływem chłodzenia wodą. Certyfikowana instalacja została zaprojektowana do pracy z gazem ziemnym oraz LPG.

Producent zastosował więc liczne rozwiązania zapewniające bezpieczne lecz wydajne działanie. W skład instalacji wchodzi między innymi filtr gazu, ręczny zawór kulowy, regulator ciśnienia i stabilizator, podwójny zawór elektromagnetyczny z dwoma wyłącznikami ciśnieniowymi, konieczny w przypadku niskiego lub nadciśnienia oraz dedykowane manometry na wlocie i wylocie układu gazowego. Specjalna sekwencja uruchamiania/wyłączania również została stworzona w celu maksymalizacji bezpieczeństwa.

Generator Himoinsa może pracować na różnych rodzajach paliwa, zachowując swą nominalną moc również przypadku niższej jakości gazu. Siemens Engine Control dzięki mapom zapłonu, które mogą być także dostosowywane przez najemcę i przechowywane w systemie sterowania silnikiem, pozwala na łatwy wybór rodzaju dostępnego gazu.

Kompaktowa budowa

Kontener składa się z dwóch niezależnych i izolowanych pomieszczeń, które zapewniają szczelność obszaru, w którym znajduje się monoblok. W wentylatorni zainstalowano dwuobwodowy poziomy radiator z sześcioma napędzanymi elektrycznie wentylatorami ATEX, które dzięki regulacji prędkości dostosowują pracę do bieżącego zapotrzebowania  i w ten sposób  zmniejszają wytwarzany hałas oraz maksymalizują swoją wydajność. Wentylatory kontrolowane są przez czujnik temperatury oraz czujniki gazu i dymu, które włączają je w razie potrzeby, nawet gdy jednostka nie pracuje.

Obsługa urządzenia jest realizowana za pomocą jednostki sterującej DEIF i dwóch ekranów dotykowych zaprogramowanych w specjalnej konfiguracji za pomocą modułów, które umożliwiają pracę w  trybach: samodzielnym, równolegle z innymi generatorami i/lub z siecią energetyczną. Użytkownik może również w każdej chwili sprawdzić stan urządzenia i dokonać wszelkich niezbędnych korekt parametrów  pracy.

Niskie koszty eksploatacji oraz zmniejszone oddziaływanie na środowisko

Kolejnym elementem wyróżniającym prezentowany mobilny generator Himoinsa jest jego zintegrowana konstrukcja. Wszystkie komponenty, zostały umieszczone w 40' dźwiękoszczelnym kontenerze HC ISO, co ułatwia znacząco proces transportu i eliminuje potrzebę ponownego montażu/demontażu, za każdym razem gdy urządzenie jest używane. Agregat może być z powodzeniem stosowany w różnych warunkach klimatycznych, nawet pustynnych czy tropikalnych, a stosowanie jako paliwa gazu, znacząco obniża emisję dwutlenku węgla.

W porównaniu z jednostkami wykorzystującymi silniki wysokoprężne diesla, spaliny nie stanowią tak dużego obciążenia dla środowiska. Paliwo gazowe jest także tańsze niż olej napędowy, co jeszcze bardziej obniża koszty użytkowania.

Serwis urządzenia nie powinien stwarzać problemów. Kontenerowa jednostka otwiera się bowiem z obu stron, pozostawiając cały generator w zasięgu wzroku i ułatwiając przeprowadzanie czynności  konserwacyjnych. Zalecany przez producenta okres między przeglądowy wynosi 1500 godzin.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.