Niskie zużycie paliwa z Komatsu PC210LC-NLC-11

Data publikacji:
Niskie zużycie paliwa z Komatsu PC210LC-NLC-11

Układ hydrauliczny w przypadku koparek Komatsu działa na najwyższym poziomie.

Koparka Komatsu PC210/LC/NLC-11 oferuje nowoczesne rozwiązania w zakresie zużycia paliwa, zapewnia komunikację 3G, poprawia komfort operatora, a do tego zawiera nowe funkcje bezpieczeństwa. 6-cylindrowy silnik Komatsu o mocy 123 kW spełnia wymagania normy emisji spalin Stage V.

Cechuje się wysoką wydajnością, niezawodnością oraz sprawnością, zapewnia przy tym mniejsze oddziaływanie na środowisko i lepsze osiągi, co pozwala na obniżenie kosztów eksploatacji oraz bezproblemową pracę. Do najważniejszych atutów silnika zaliczyć można 6% niższe zużycie paliwa w porównaniu z poprzednimi wersjami oraz funkcję automatycznego wyłączania, która zapobiega niepotrzebnemu zużyciu paliwa oraz emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

Wskaźnik Eco oraz dodatkowe wskazówki na monitorze w kabinie zachęcają do sprawnej obsługi. Układ hydrauliczny w przypadku koparek Komatsu działa na najwyższym poziomie. Dwusekcyjna pompa o zmiennym wydatku i maksymalnej wydajności 475 l/min zasila obwody wysięgnika, ramienia, łyżki, mechanizmu obrotu i silników jazdy.

Dzięki dwóm opcjonalnym liniom hydraulicznym użytkownik może łatwo i precyzyjnie dostosować swoją koparkę do różnorodnych zadań, wybierając spośród szerokiej gamy osprzętu. Wysięgnik dwuczęściowy oraz 6 trybów pracy gwarantują maksymalną elastyczność i oszczędność czasu i paliwa. Operator koparki ma dostęp do 15 pozycji pamięci ustawień, dzięki czemu może szybko i łatwo zmienić tryby roboczy, aby dopasować się do specyfiki zadania. Regulacja przepływu oleju do osprzętu hydraulicznego odbywa się bezpośrednio z panelu monitora. Układ rozpoznawania pozycji neutralnej pozwala natomiast na bezpieczniejszą i wydajniejszą pracę koparki.

Przestronna kabina ROPS SpaceCab wyposażona jest w fotel z amortyzacją pneumatyczną i wysokim oparciem, i funkcją ogrzewania, regulowane podłokietniki, ergonomiczne elementy sterujące, ale również dodatkowe udogodnienia, takie jak radioodbiornik, wejście zewnętrzne AUX, dwa gniazda zasilania 12 V, kamerę cofania oraz system monitorowania otoczenia KomVision. W koparce PC210-11 zastosowano proporcjonalne elementy sterujące, które pozwalają na precyzyjne i bezpieczne operowanie osprzętem.

Wnętrze maszyny wyróżnia się niskim poziomem hałasu dzięki zastosowaniu optymalnej izolacji dźwiękowej oraz materiałów pochłaniających dźwięk. To sprawia, że praca w koparce jest nie tylko efektywna, ale również przyjemna. System telematyczny Komtrax służy do bezprzewodowego monitorowania stanu koparki w czasie rzeczywistym. Jest kompatybilny z komputerami, smartfonami lub tabletami i dostarcza pełne informacje o poszczególnych maszynach jak i całej flocie. To z kolei służy optymalizacji całego procesu zarządzania i redukcji kosztów utrzymania.
 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.