[ATB] Nowości

Nowa koparka gąsienicowa Doosan DX225LC-7

Data publikacji:

Firma Doosan rozszerza swoją ofertę o nowy model ze średniej klasy koparek. DX225LC-7 o masie własnej 23 t zapewnia większą wydajność, redukcję kosztów użytkowania, posiada także więcej nowych funkcji w standardzie. Południowokoreański producent zastosował liczne usprawnienia w zakresie sterowania maszyną, podniesiono komfort pracy operatora, a krótszy czas zwrotu inwestycji jest wynikiem wysokiej wytrzymałości i solidnej konstrukcji koparki.

Koparka DX225LC-7 zasilana jest 6-cylindrowy silnikiem wysokoprężnym Doosan DL06V najnowszej generacji o mocy maksymalnej 129 kW (174 KM) osiąganej przy 1800 obr./min. Jednostka ta z łatwością spełnia wymagania normy Stage V i to bez zastosowania systemu recyrkulacji spalin EGR.

Silnik wykorzystuje nowe rozwiązania, gdzie większa ilość powietrza dostępnego podczas spalania podwyższa temperaturę procesu i w znacznym stopniu ogranicza liczbę powstałych cząstek. Do tego dochodzi jeszcze niezwykle wydajna technologia oczyszczania spalin DOC/DPF+SCR. Okres użytkowania filtra cząstek stałych DPF wydłużono do 8000 mth.

Doosan zadbał również o redukcję poziomu zużycia paliwa z jednoczesnym zachowaniem wysokiej wydajności maszyny. Układ SPC3 Smart Power Control i nowy główny zawór hydrauliczny zapewniają oszczędności rzędu 7% w trybie S i 6% w trybie P+ w porównaniu z poprzednim modelem.

W układzie hydraulicznym o przepływie zamkniętym w położeniu neutralnym zastosowano technologię Doosan D-Ecopower ze sterowaną elektronicznie pompą ciśnieniową. Pozwoliło to zwiększyć wydajność maszyny nawet o 26% i przy tym zmniejszyć zużycie paliwa o 7%. Główny zawór sterujący CCV ogranicza spadki ciśnienia, a sterowana elektronicznie pompa optymalizuje wykorzystanie mocy silnika. Praca koparki jest przez to bardzo stabilna.

Nowa, cięższa przeciwwaga do pracy z rotatorami odchylanymi

Mówiąc o stabilności: nowym wyposażeniem koparki DX225LC-7 jest cięższa o 14% przeciwwaga o masie 4,9 t pozwalająca na bezpieczną pracę nawet z cięższym osprzętem takim jak np. rotatory odchylane. Ponadto w panelu sterowania koparki DX225LC-7 dostępny jest nowy tryb rotatora odchylanego służący do optymalizacji przepływu i maksymalizacji dokładności działania dzięki wyeliminowaniu ciśnienia zwrotnego.

Inteligentny układ hydrauliczny gwarantuje poprawę działania osprzętu nawet o 30%. Cięższa przeciwwaga to również większa wysokość podnoszenia i szersze możliwości w zakresie kopania. Deklarowane przez producenta parametry robocze przedstawiają się następująco: głębokość kopania wynosi 6,59 m, zasięg kopania - 9,86 m, wysokość kopania - 9,62 m. Udźwig koparki przy zasięgu 6 m to 8,65 t.

Nowością w standardzie jest funkcja dokładnego obrotu, która minimalizuje drgania podnoszonego obiektu na początku lub na końcu ruchu. W ten sposób zwiększa się bezpieczeństwo na placu budowy, osiągana jest maksymalna prędkości obrotu i możliwe jest płynne zatrzymanie ramienia.

Zwiększona wygoda i bezpieczeństwo podczas pracy

Kabina operatora może stanowić wzór pod względem przestronności i ergonomii, komfortu pracy i łatwości obsługi. Wyposażenie kabiny obejmuje między innymi wygodny, chłodzony fotel z funkcją ostrzegania o niezapiętych pasach, nowy 8” dotykowy wyświetlacz, system audio DAB, zestaw głośnomówiący z Bluetooth, inteligentny system uruchamiania bez kluczyka, klimatyzację, 9 świateł roboczych LED w standardzie + 4 dodatkowe. Opcjonalnie dostępne są także system AVM zapewniający monitoring strefy wokół maszyny z kamerami 360° oraz funkcja ultradźwiękowego wykrywania przeszkód.

Nowa koparka DX225LC-7 jest fabrycznie wyposażona w standardzie w bezprzewodowy system zarządzania DoosanCONNECT. Narzędzie to umożliwia zarządzanie flotą maszyn przez sieć, pozwala także kontrolować wydajność i bezpieczeństwo pracy oraz prowadzić zdalną diagnostykę.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.