[ATB] Nowości Ładowarki kołoweDoosan

Nowa seria ładowarek kołowych Doosan

Data publikacji:

Firma Doosan Infracore Europe wprowadziła na rynek nową serię ładowarek kołowych „DL-7”, prezentując kompletną ofertę maszyn nowej generacji z bardzo solidną konstrukcją, napędzanych silnikami zgodnymi z normą Stage V, zapewniającymi większą produktywność, mniejsze zużycie paliwa i niski koszt użytkowania, co łączy się z komfortowym miejscem pracy i doświadczeniem operatora.

W pierwszej fazie wdrażania serii DL-7 na rynek wprowadzanych jest siedem nowych modeli: DL280-7, DL320-7, DL380-7, DL420-7, DL480-7, DL550-7 oraz DL580-7. Cztery kolejne modele - DL200-7, DL220-7, DL250-7 i DL420CVT-7 zostaną wprowadzone na rynek w ciągu br. Seria zdobyła globalne uznanie, wygrywając niemiecką nagrodę 2020 iF Design Award, jedną z trzech najważniejszych nagród projektowych na świecie, oraz „Best of the Best” na koreańskiej gali PIN UP Design Awards.

Większa wydajność

Układ odłączania obciążenia LIS (Load Isolation System) zapewnia płynną jazdę i większą wygodę operatora oraz większą wydajność dzięki poprawionej stabilności podczas ruchu ładowarki. Ramię podnoszące jest amortyzowane przez akumulator hydrauliczno-pneumatyczny połączony z układem hydraulicznym podnoszenia, który działa jak amortyzator. Do wynikających z tego korzyści należą skrócone czasy cykli i większa oszczędność paliwa podczas załadunku i przenoszenia.

Dzięki automatycznej pięciobiegowej skrzyni biegów PowerShift i lepszej przyczepności ładowarka DL-7 działa wyjątkowo dobrze, szczególnie w trudnych warunkach. Hydrauliczna 100% blokada mechanizmu różnicowego może być automatycznie aktywowana przy pełnym momencie obrotowym bez żadnego działania wymaganego od operatora.

Opcjonalna niezależna chłodnica oleju utrzymuje niską temperaturę w przednim i tylnym moście, filtruje olej i wydłuża okres eksploatacji elementów mostu, w takich zastosowaniach, jak np. transport na duże odległości i przy wysokich temperaturach. Usprawniono też układ napędowy, aby zapewnić operatorom najlepszą sterowność i większe prędkości - do 40 km/h.

Zmodernizowany wraz z najważniejszymi elementami układ hydrauliczny gwarantuje lepszą wytrzymałość i dłuższą eksploatację. Aby zapewnić klientowi większy spokój, ładowarki kołowe DL-7 objęte są pełną gwarancją na 3 lata lub 5000 mth.

Optymalizacja zużycia paliwa

Dzięki mocy zapewnianej przez 6-cylindrowy silnik Scania Stage V (technologia kontroli mocy SAT2) ładowarki kołowe DL-7 zapewniają o 5% mniejsze spalanie paliwa w porównaniu do maszyn poprzedniej generacji. Nowe silniki spełniają wymagania normy Stage V dotyczące emisji bez konieczności stosowania układu recyrkulacji spalin (EGR) - dzięki technologiom selektywnej redukcji katalitycznej i utleniania katalitycznego oraz filtrowi cząstek stałych (DPF). Okres oczyszczania z sadzy w filtrze DPF został wydłużony do ponad 6000 mth, a operator otrzymuje pełne informacje o statusie DPF dzięki wskaźnikowi poziomu sadzy wyświetlanym na nowym ekranie dotykowym w kabinie.

Inteligentny system sterowania Doosan (DSGS) to nowa funkcja, która analizuje sposób jazdy i zachowanie operatora i pomaga mu uzyskać optymalne zużycie paliwa. DSGS zapewnia ocenę i wykres oceny dotyczący sposobu jazdy operatora, które przedstawiają ekonomię paliwa, wydajność i wytrzymałość w odpowiednich kategoriach.

Większa wydajność i wszechstronność

Nowe ładowarki kołowe Doosan DL-7 mają łyżki o maksymalnych pojemnościach 2,8 do 6,4 m³. Pozwala to osiągnąć zwiększoną wydajność w szerokim zakresie przenoszenia materiałów. Dotyczy to transportu i dostawy ziemi, piasku, kruszywa i innych materiałów w przemyśle, recyklingu, przetwórstwie odpadów, budownictwie, wyburzaniu, górnictwie oraz kamieniołomach. Doosan oferuje też szeroki wybór wyposażenia opcjonalnego, które zapewnia lepsze dopasowanie do różnych zastosowań, co dodatkowo zwiększa wydajność.

Ramię podnoszące z układem kinematycznym typu Z zapewnia dużą moc wyrywającą i udźwig, co przydaje się w przypadku ciężkich materiałów, a duży kąt zrzutu pozwala na efektywny wyładunek materiałów lepkich. Opcjonalne ramię do wysokiego podnoszenia dostępne jest dla zastosowań wymagających wyższych wysokości zrzutu i większej wszechstronności.

Operatorzy mogą z łatwością sterować osprzętem hydraulicznym za pośrednictwem przełącznika proporcjonalnego na dżojstiku. Dostępne są też różne rodzaje opon diagonalnych i radialnych najlepszych globalnych producentów, które dostosowane są do szerokiego zakresu zastosowań i warunków. Ładowarki DL-7 wyposażone są też w płynnie działający i responsywny układ hydrauliczny oraz złącza pomocniczego układu hydraulicznego. Dodatkowo nowe ładowarki kołowe można zamówić z różnymi przeciwwagami; do wyboru są opcje 300, 400 lub 500 kg, w zależności od zastosowania.

Bardzo dobra widoczność operatora

Nowa kabina oferuje znacznie zwiększone pole widzenia ze strony operatora dzięki ograniczeniu „martwych punktów” wokół kabiny oraz zastosowaniu okien większych o 14% w porównaniu z poprzednimi modelami DL-5. Ładowarki kołowe DL-7 oferują również jako wyposażenie opcjonalne elektrycznie regulowane tylne lusterka. Światła robocze LED są zamontowane na kabinie (standardowo 4 z przodu i z tyłu, opcjonalnie 6 z przodu i z tyłu). Dla zwiększenia bezpieczeństwa pieszych światła LED na tylnej pokrywie silnika mają automatyczną funkcję antykolizyjną używaną podczas cofania. Jako wyposażenie opcjonalne dostępna jest sprężarka powietrza z dmuchawą, która jest montowana w kabinie.

Nowa przestronna i ergonomiczna kabina

Wewnątrz kabiny ładowarki kołowe DL-7 oferują znacznie wyższy komfort operatora, lepszy układ kierowniczy i zaawansowany elektroniczny układ sterowania. Za pomocą nowego systemu inteligentnego kluczyka Doosan na panelu sterowania kabiny operator może uruchomić maszynę bez użycia kluczyka, co zapobiega kradzieży maszyny. System ten umożliwia zdalne sterowanie drzwiami, blokowanie i odblokowanie drzwi, zwalnianie drzwi, wyszukiwanie oraz inne funkcje.

Panel sterowania posiada również dwa gniazda USB. Nowa kabina wyposażona jest w fotel Grammer Actimo XXL z pełną regulacją amortyzacji w poziomie i w pionie, pneumatyczną podporą oraz podgrzewaniem w standardzie. Nowy dżojstik EMCV wbudowany w podłokietnik to kolejna standardowa funkcja w kabinie, która umożliwia operatorowi płynne i precyzyjne sterowanie ramieniem podnoszącym i osprzętem ładowarek kołowych. Funkcje dostępne za pośrednictwem systemu EMCV obejmują automatyczny powrót do położenia kopania, przechylania łyżki, pozycję zatrzymania nagarniania łyżką i zapobieganie wstrząsom - wszystko dla większej wygody operatora.

Ergonomiczny dżojstik zaprojektowany z myślą o zagwarantowaniu operatorowi bardziej precyzyjnego sterowania, co zmniejsza zmęczenie, może być regulowany i ustawiany zgodnie z preferencjami operatora za pośrednictwem ekranu dotykowego Doosan Smart Touch. Łatwy w użytkowaniu i czytelny w każdych warunkach ekran zapewnia dostęp do wszystkich najważniejszych ustawień i informacji w jednym miejscu. Wśród tych informacji jest obraz z tylnej kamery, dane z systemu ważącego, sterowanie HVAC (ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja), radio i urządzenia Bluetooth (przesyłanie muzyki, zestaw głośnomówiący) oraz funkcja pomocy dla operatora.

Przeprojektowane wnętrze jest o wiele bardziej przestronne, ciche i komfortowe, co poprawia bezpieczeństwo i produktywność operatora oraz umożliwia mu zachowanie skupienia podczas pracy. Operator ma też do dyspozycji więcej miejsca na nogi, powiększony schowek i lodówkę oraz usprawnioną klimatyzację (ze zoptymalizowanym przepływem powietrza).

Ładowarki kołowe DL-7 posiadają fabrycznie zainstalowany najnowszy bezprzewodowy system zarządzania flotą DoosanConnectTMS2.0. Zaprojektowany specjalnie dla maszyn Doosan nowy system DoosanConnect dostarcza, poprzez satelitę i sieci komórkowe, obszerne informacje na temat wydajności maszyny.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.