[ATB] Nowości CIFA

Nowe betoniarnie CIFA z serii FiveTech

Data publikacji:
Nowe betoniarnie CIFA z serii FiveTech

Firma CIFA unowocześnia swoją ofertę betoniarni, dzieląc jednocześnie asortyment na 4 serie: Diamond, Sapphire, Zircon oraz Dry. Teraz każdy klient będzie mógł wybrać odpowiednie rozwiązania do konkretnych zastosowań, ponieważ oferta CIFA zawiera kompletną i dobrze zorganizowaną gamę urządzeń, które wyróżnia wygodny transport, wysoki poziom wydajności i bezproblemową obsługę.

CIFA ma ponad 90-letnie doświadczenie w budowie maszyn i urządzeń do betonu, a dzięki modelom FiveTech przeznaczonym do produkcji betonu towarowego, jest w stanie wypełnić specyficzne potrzeby sektora budowlanego. Linia betoniarni FiveTech zawiera modele modułowe, które są przenośne i łatwe w instalacji. Betoniarnie są już wstępnie zmontowane i zaprojektowane pod kątem obsługi standardowymi środkami transportu, aby umożliwić ich uruchomienie w jak najkrótszym czasie.

Producent wykorzystuje najnowocześniejszą technologię mieszania o wysokim stopniu precyzji i niezawodności, aby zapewnić stałą jakość mieszania i łatwą konserwację. Ważne jest również to, iż produkty CIFA dają użytkownikom pełną kontrolę operacyjną, instalacje można np. zintegrować z systemem monitorującym Vista, który poprzez intuicyjny interfejs umożliwia pełny wgląd w prowadzoną działalność i pozwala na generowanie szczegółowych raportów. Zautomatyzowany system sterowania pozwala na dokładne i bezpieczne zarządzanie każdym etapem procesu, właśnie dzięki integracji z oprogramowaniem do monitorowania i analizy danych w czasie rzeczywistym.

Cztery nowe serie produktowe 

Podział instalacji na cztery serie uporządkował oferowane produkty pod względem wydajności oraz zastosowanych rozwiązań technicznych. Dzięki temu każdy odbiorca technologii CIFA może wybrać rozwiązania dostosowane do jego potrzeb i możliwości.

Najbardziej zaawansowane rozwiązania oferuje seria Diamond, która z jednej strony charakteryzuje się prostym transportem i montażem, a z drugiej zapewnia w pełni zautomatyzowany i precyzyjnie kontrolowany proces mieszania. Seria ta została zaprojektowana dla optymalizacji kosztów produkcji producentów gotowych mieszanek zarówno w przypadku realizacji projektów, jak dla obsługi centrów dystrybucji betonu. Seria zawiera 5 modeli o wydajności produkcyjnej od 50 do 180 m³/h, które są dostępne z konfigurowalnymi modułami do przechowywania kruszyw, wydajnymi i najnowocześniejszymi poziomymi mieszalnikami dwuosiowymi oraz z automatycznymi systemami załadunku.

Seria Sapphire, podobnie jak Diamond, zawiera wszystkie najbardziej zaawansowane funkcje, lecz została zaprojektowana tak, aby ułatwić obsługę podczas transportu morskiego. Zawiera modele o bardziej smukłej konstrukcji, lecz o tej samej wydajności produkcyjnej.
Kolejna seria Zircon oferuje już prostsze rozwiązania, które nadal zapewniają jednak wysoką wydajność, trwałość i precyzję. Instalacje Zircon gwarantują ponadto sprawny transport i szczególnie łatwą instalację, z możliwością przeładunku od 70 do 130 m³/h betonu. Ta seria została stworzona głównie do załadunku betoniarek, wyposażona jest w agregat kruszywowy z 4 lub 5 komorami, do 4 silosów na cement oraz zaawansowane mieszalniki dwuosiowe poziome o pojemności 1,7-2,5-3,33 m³.

Dla rynków dozowania na sucho przeznaczono serię Dry. Są to instalacje półmobilne, które wymagają bardzo prostych fundamentów i mogą być transportowane standardowymi samochodami ciężarowymi lub standardowymi kontenerami 40”. Ich montaż i demontaż ograniczono do minimum. Każda instalacja jest w pełni zintegrowana z konfigurowalnymi modułowymi agregatami i automatycznymi systemami filtrowania. Dostępna wydajność produkcyjna na cykl wynosi od 3,5 do 8 m3.

Instalacje do recyklingu Wash

Uzupełnieniem asortymentu firmy CIFA są również instalacje do recyklingu Wash, które pozwalają na ponowne wykorzystanie kruszyw z separacją ciał stałych o wielkości 0,15 mm. Dostępne 2 modele oferują wydajność uzdatnionej wody szarej 11 oraz 25 m³/h i są dostępne z lejem wlotowym przeznaczonym do betonomieszarek i pomp. Instalacje Wash zawierają również nowoczesne systemy filtracji o wydajności 1,5 i 2 m³/h dla oczyszczania brudnej wody do wtórnego wykorzystania w betoniarni.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.