[ATB] Technika

Nowe obrotowe ładowarki teleskopowe Bobcata

Data publikacji:

Firma Bobcat we współpracy z włoską firmą Magni, wprowadza do swojej oferty 10 nowych ładowarek teleskopowych z 360-stopniowym zakresem obrotu wieżyczki. Nowe ładowarki serii TR (Telescopic Rotary) to maszyny uniwersalne, spełniają różnorodne zadania niegdyś zarezerwowane dla specjalistycznych żurawi lub podnośników z platformą roboczą. Mają również możliwość montażu dedykowanego osprzętu, który jeszcze bardziej zwiększa ich potencjał. Przy masie własnej od ok. 14,7 do 23,8 t, oferują maksymalny udźwig od 4 do 7 t oraz wysokość podnoszenia od 17,56 do 38,72 m.

Ładowarki Bobcat TR wyposażono w silniki wysokoprężne o mocy od 55,4 do 160 kW. Co ważne silniki te spełniają europejską normę emisji spalin Stage V. Ładowarki TR podsiadają podwójny system hybrydowy, który umożliwia pracę także w trybie elektrycznym. Wymaga to podłączenia maszyny do gniazda 400V. Rozwiązanie idealne jest do prac w magazynach lub w miejscach wymagających niskiego poziomu hałasu. Projektanci Bobcat duży nacisk położyli na zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa pracy operatora.

Nowa kabina ładowarek TR zapewnia panoramiczny widok wokół maszyny, a wydłużony obszar przeszklenia ułatwia prace na wysokości. Główne kontrolki zostały przeniesione na ekran dotykowy umieszczony po prawej stronie kierownicy. Wszystkie maszyny z serii TR są wyposażone w duży, jasny ekran dotykowy z intuicyjnymi elementami sterującymi. Można wybrać nawigację po menu za pomocą dotyku lub z wykorzystaniem poręcznego, obrotowego manipulatora z przyciskiem. Kabina operatora jest też hermetyczna i zapewnia stuprocentową filtrację powietrza, co jest niezmiernie ważne w pracach w miejscach o wysokim stopniu zapylenia. Komfort pracy operatora zapewnia także zamontowany system klimatyzacji.

Wszechstronny sprzęt

Nowe maszyny Bobcat posiadają system rozpoznawania dodatkowego osprzętu. Dla ładowarek z serii TR amerykański producent oferuje w sumie 26 różnych przystawek, w tym: stałe i obrotowe widły do palet, wysięgniki i wyciągarki, platformy operatora przewidziane dla 1, 2, lub 3 pracowników i z maksymalnym udźwigiem do 1000 kg, kosze inspekcyjne i inne. Korzystając z technologii R.F.ID, ładowarki TR automatycznie rozpoznają sparowany osprzęt i przesyłają odpowiednie wykresy obciążenia na wyświetlacz. 

W ciągu kilku sekund są gotowe do pracy. Dynamiczny wykres obciążenia wyświetlany na ekranie w kabinie umożliwia operatorowi stałą obserwację środka ciężkości ładunku zwiększając tym samym bezpieczeństwo działań. Ładowarki Bobcat umożliwiają operatorowi również ograniczenie strefy roboczej w 3 wymiarach oraz ustawienie prędkości pracy w tym obszarze dla maksymalnej kontroli i bezpieczeństwa. Interesująca jest również funkcja „remote work and drive”, która pozwala operatorowi zdalnie sterować ruchem ładowarki i wysięgnika będąc na platformie operacyjnej.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.